هشدار بالاترین مقام امنیتی لبنان نسبت به طولانی شدن بحران در این کشور

تجمع در یک پمپ بنزین در لبنان
تجمع در یک پمپ بنزین در لبنان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عباس ابراهیم، مدیرکل دستگاه امنیت لبنان، در اظهارات خود به کارمندان و افسران زیردستش تاکید کرد که «اگر دولت سقوط کند دود آن به چشم همه خواهد رفت.» وی از افسران و نیروهای امنیتی لبنان خواست تا در برابر بحرانها ایستادگی بیشتری داشته باشند.

آگهی

عباس ابراهیم، سرلشکر و رئیس یکی از قدرتمندترین آژانس‌های امنیتی لبنان به افسران خود دستور داد تا «در برابر بحران ملی که ممکن است طولانی تر شود ایستادگی کنند.»

این مقام نظامی-امنیتی نسبت به هرج و مرج در صورت فروپاشی دولت هشدار داد. وی در اظهاراتش با بحرانی خواندن اوضاع لبنان گفت‌ که نهادهای دولتی با «فروپاشی بزرگ» تضعیف شده اند.

مدیرکل دستگاه امنیت لبنان در سخنان خود به بحران مالی که این کشور را در دو سال گذشته درگیر کرده است اشاره کرد و گفت که این بحران همزمان با کاهش منابع سوختی باعث حوادث متعدد امنیتی خصوصا در گذرگاه های مرزی خواهد شد.

عباس ابراهیم در اظهاراتش تاکید کرد که «اگر دولت سقوط کند، ویرانه های آن بر سر همه می‌افتد و همه دچار هرج و مرج و تنش خواهند شد.»

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز پنجشنبه از رهبران لبنان خواسته بود تا فوراً دولتی جدید تشکیل دهند. در طول یک سال گذشته ارزش پول لبنان بیش از ۹۰ درصد سقوط کرده و فقر به اوج خود رسیده است اما همچنان این کشور روزهای بدون دولت را سپری می کند.

نجیب میقاتی از سوی میشل عون، رئیس جمهوری لبنان مسئول تشکیل دولت جدید شده است. میقاتی بعد از کناره گیری سعد الحریری، رئیس جریان المستقبل لبنان و انصرف وی از تشکیل کابینه، از سوی میشل عون برای اجرای این ماموریت معرفی شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سعد حریری پس از ۸ ماه نخست وزیری لبنان استعفا داد

وزیر کشور لبنان: قتل صراف وابسته به حزب‌الله و رابط ایران، احتمالا کار اسرائیل بوده است

گسترش تنش‌ها در منطقه؛ اسرائيل اهدافی را در خاک لبنان مورد هدف قرار داد