Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بحران افغانستان؛ طالبان: خواهان روابط دیپلماتیک با تمام کشورها هستیم

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان
ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که جو بایدن، رئیس جمهوری افغانستان معتقد است که طالبان تغییر نکرده‌اند اما در حال گذر از یک «بحران وجودی» هستند که آیا می‌خواهند در صحنه جهانی مشروعیت کسب کنند یا نه.

آگهی

جو بایدن، رئیس جمهوری افغانستان معتقد است که طالبان تغییر نکرده‌اند اما در حال گذر از یک «بحران وجودی» درباره این موضوع هستند که آیا می‌خواهند در صحنه جهانی مشروعیت کسب کنند یا نه. این در حالی است که ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در توییتی گفت که این گروه خواهان روابط دیپلماتیک با تمام کشور‌ها هستند.

از سوی دیگر وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه طالبان را به عدم پایبندی به وعده اش مبنی بر فراهم کردن زمینه دسترسی «امن» به فرودگاه کابل برای شهروندان افغان متهم کرد.

بسیاری از افغان هایی که طی سالهای گذشته با کشورهای خارجی در افغانستان همکاری کرده اند و همچنین فعالان جامعه مدنی این کشور به دنبال به قدرت رسیدن گروه طالبان برای ترک کشور تلاش می کنند.

گزارش‌هایی که یورونیوز از پایتخت افغانستان دریافت کرده است نیز از دشواری در دسترسی به فرودگاه کابل برای شهروندان افغان به دنبال ایجاد ایست های بازرسی متعدد حکایت دارد.

وندی شرمن، معاون وزارت خارجه آمریکا در این باره گفت: «اطلاعاتی داریم که براساس آن طالبان برخلاف اظهارات علنی و وعده شان به دولت ما اجازه دسترسی به فرودگاه را به افغان‌هایی که به دنبال خروج از کشور هستند نمی دهند.»

وی افزود که دیپلمات های آمریکایی از مقامات طالبان در دوحه خواسته اند که زمینه دسترسی به فرودگاه کابل را به شکل «امن» و «بدون اذیت و آزار» فراهم کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آخرین اخبار از تحولات افغانستان در روز پنجشنبه ۲۸ مرداد/اسد را می توانید در این صفحه دنبال کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بایدن: نمی‌توانم درباره نتیجه نهایی عملیات خروج از افغانستان تضمینی بدهم

عملیات پیچیده برای نجات یک افسر ارشد افغان از دست طالبان

هزار روز دوری از مدرسه؛ یونیسف: دختران افغان سه میلیارد ساعت درسی را از دست داده‌اند