Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

صعود نرخ دلار به بالاترین سطح در ۶ ماه گذشته؛ شاخص بورس تهران به اوج آذر ماه بازگشت

مقابل یک مغازه صرافی در تهران؛ سپتامبر ۲۰۲۰
مقابل یک مغازه صرافی در تهران؛ سپتامبر ۲۰۲۰ Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر یورو روز سه‌شنبه در بازار آزاد تهران ۳۰ هزار و ۸۹۰ تومان مبادله شد که در مقایسه با نرخ روز دوشنبه ۴۰۰ تومان افزایش داشت و در مقایسه با نرخ رسمی اعلام شده توسط بانک مرکزی ایران نیز ۷۰۱ تومان بالاتر بود.

آگهی

قیمت فروش دلار آمریکا در بازار آزاد تهران برای نخستین بار از روز ۱۷ فوریه (۲۹ بهمن) از مرز ۲۶ هزار تومان عبور کرد.

بانک مرکزی ایران در آغاز معاملات روز سه‌شنبه بازار ارز ایران، نرخ فروش هر دلار آمریکا را برای عرضه در صرافی‌های تحت نظارت خود ۲۵ هزار و ۶۵۶ تومان تعیین کرد که در مقایسه با قیمت روز دوشنبه نزدیک به ۳۰۹ تومان بالاتر بود.

در واکنش به افزایش نرخ رسمی عرضه دلار، روند صعودی بهای آن در بازار آزاد تهران ادامه یافت و ابتدا قیمت فروش دلار آمریکا تا ۲۶ هزار و ۱۷۰ تومان صعود کرد ولی سپس در نزدیکی ۲۶ هزار و ۱۵۰ تومان نوسان کرد ولی با نزدیک شدن به ساعات‌ پایانی معاملات روز سه‌شنبه نرخ دلار تا آستانه ۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان بالا رفت ولی در دقایق پایانی داد و ستدها به ۲۶ هزار و ۳۵۰ تومان نزدیک شد. بدین ترتیب بالاترین نرخ دلار در ۱۷۹ روز پیش و نزدیک به ۶ ماه گذشته به ثبت رسید.

نرخ پایانی ۲۶ هزار و ۳۵۰ تومان آخرین بار در جریان داد و ستدهای ۱۳ فوریه(۲۵ بهمن) ثبت شده بود و از ۱۵ نوامبر(۲۵ آبان) یعنی حدود ۹ ماه پیش تاکنون نیز در معاملات روزانه بازار آزاد تهران نرخ نزدیک به ۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان ثبت نشده بود.

هر یورو نیز روز سه‌شنبه در بازار آزاد تهران ۳۰ هزار و ۸۹۰ تومان مبادله شد که در مقایسه با نرخ روز دوشنبه ۴۰۰ تومان افزایش داشت و در مقایسه با نرخ رسمی اعلام شده توسط بانک مرکزی ایران نیز ۷۰۱ تومان بالاتر بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

با وجود ثبات نسبی قیمت جهانی اونسِ طلا در نرخ هزار و ۷۳۰ دلار، رشد قیمت دلار در بازار داخلی ایران موجب شد تا در مبادلات روز سه‌شنبه بازار طلای تهران نیز قیمت هر قطعه تمام سکه طلا با ۱۵۴ هزار تومان افزایش نسبت به روز دوشنبه به ۱۱ میلیون و ۴۱۱ هزار تومان برسد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز یک میلیون و ۹۲ هزار تومان خرید و فروش شد که هفت هزار و ۲۰۰ هزار تومان بالاتر از روز گذشته بود.

همزمان با تحریک نرخ ارز در بازار ایران، شاخص بورس تهران نیز روز سه‌شنبه بیش از ۲۰ هزار واحد(۱.۴۴ درصد) افزایش یافت و با ثبت عدد یک میلیون و ۴۵۳ هزار و ۷۹۶ واحدی به بالاترین سطح از ۱۴ دسامبر (۲۴ آذر) گذشته تاکنون رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تورم ۴۰ درصدی؛ روحانی میراث احمدی‌نژاد را برای رئیسی به ارث گذاشت

شوک آگهی استخدام آمازون به بازار رمزارزها؛ قیمت بیت‌کوین ۱۲ درصد افزایش یافت

رکورد تاریخی بهای ارز و سکه در ایران؛ دلار از مرز ۶۴ هزار تومان گذشت