آمریکا ۱۶۵ میلیون دلار کمک بشردوستانه به یمن اعطا کرد

حدود ۵ میلیون یمنی در آستانه قحطی هستند
حدود ۵ میلیون یمنی در آستانه قحطی هستند Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان ملل متحد هشدار داده است ۵ میلیون یمنی در آستانه قطحی هستند و بیش از ۵۰ هزار نفر هم در این کشور در شرایطی مشابه قحطی در حال زندگی هستند.

آگهی

ایالات متحده آمریکا اعلام کرد ۱۶۵ میلیون دلار کمک‌های بشردوستانه به یمن اعطا می‌کند تا حمایتی باشد برای این کشور جنگ‌زده که درگیر یکی از فجیع‌ترین بحران‌های انسانی دنیا است.

تیم لندرکینگ، نماینده ویژه آمریکا در امور یمن روز دوشنبه ۹ اوت با بیان این مطلب تاکید کرد این کشور معتقد است اقدامات فوری برای کاهش بحران انسانی و نجات جان افراد می‌تواند به پیشرفت فرآیند صلح در یمن کمک کند.

یمن از مارس ۲۰۱۵ و با حمله ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی به این کشور درگیر جنگ داخلی است و با وجود گذشت بیش از ۶ سال همچنان موشک‌های ائتلاف بسیاری از غیرنظامیان در این کشور جنگ زده را مورد هدف قرار می‌دهند. برآوردهای سازمان ملل نشان می‌دهد تا کنون ده‌های هزار یمنی در این سالهای جنگ کشته شده و میلیون‌ها نفر نیز آواره شده‌اند.

سازمان ملل می‌گوید ۵ میلیون یمنی در آستانه قحطی قرار دارند و حدود ۵۰ هزار نفر نیز در شرایط مانند قحطی زندگی می‌کنند. بر اساس اعلام برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد، این نخستین بار است که در دو سال اخیر این کشور به چنین سطح حساسی از گرسنگی رسیده است. سازمان ملل هشدار داده که قطحی امسال می‌تواند به بخشی از واقعیت یمن تبدیل شود.

اندرلیک در این کنفرانس که به صورت مجازی برگزار می‌شد همچنین تاکید کرد ایالات متحده نمی‌تواند به تنهایی به یمن کمک کنند و سایر اهداکنندگان کمک‌های مالی به یمن، به ویژه کشورهای منطقه باید رقم کمک خود را افزایش دهند.

یک کنفرانس خیریه که اوایل سال جاری برای جلب کمک‌های مالی به یمن تشکیل شده بود، توانست مبلغ ۱ میلیارد و هفتصد میلیون دلار جمع کند. این در حالیست که مبلغ به دست آمده تنها نیمی از عددی بود که برگزار کنندگان این خیریه برنامه داشتند برای یاری رساندن به مردم جنگ زده یمن جمع آوری کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله حوثی‌ها به اسرائیل؛ برای محور مقاومت و فلسطین یا کسب مشروعیت برای مذاکرات صلح با عربستان؟

جنگ در یمن؛ حوثی‌ها پس از مذاکرات «مثبت» ریاض را ترک کردند

گمانه‌زنی‌ها برای پایان جنگ ۸ ساله؛ حوثی‌های یمن عازم عربستان سعودی شدند