Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ابعاد تازه‌ای از قحطی در کره‌ شمالی؛ سئول: پیونگ یانگ ناگزیر به عرضه ذخایر جنگی شده است

برنج‌کاران کره شمالی
برنج‌کاران کره شمالی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کره جنوبی اعلام کرد که همسایه شمالی این کشور به منظور مقابله با تبعات موج گرما و خشکسالی، ناگزیر به عرضه عمومی ذخایر اضطراری برنج خود شده است.

آگهی

کره جنوبی اعلام کرد که همسایه شمالی این کشور به منظور مقابله با تبعات موج گرما و خشکسالی، ناگزیر به عرضه عمومی ذخایر اضطراری برنج خود شده است.

موج گرما و خشکسالی تولید برنج، ذرت و سایر محصولات کشاورزی را در کره شمالی از بین برده و موجب تلفات عمده در میان دام‌ها شده است. همزمان، همه‌گیری طولانی مدت بیماری کووید-۱۹ در این کشور موجب شده تا فقر فراگیرتر شود؛ چنان که ناظران مسایل کره شمالی معتقدند تا پاییز که موعد برداشت محصولات کشاورزی فرا می‌رسد، فقر و گرسنگی در این کشور ابعاد وخیم‌تری پیدا خواهد کرد.

در چنین شرایطی، آژانس ملی جاسوسی کره جنوبی روز سه‌شنبه اعلام کرد در نشست غیرعلنی کمیته پارلمانی کره شمالی بر لزوم عرضه عمومی ذخایر برنج این کشور که از سوی ارتش برای دوران جنگ تدارک دیده شده، تاکید شده است.

آژانس جاسوسی کره جنوبی همچنین از قول کیم بیونگ کی، نماینده پارلمان کره شمالی نقل کرده که ذخایر غلات کشور رو به اتمام است و ذخایر برنج این کشور نیز برای تامین نیاز ۲۶ میلیون نفر حدود ۱ میلیون تُن کمبود دارد.

حکومت کره شمالی در تلاش است تا قیمت غلات را با هدف جلب رضایت عمومی کنترل کند ولی قیمت برنج، مهمترین محصول کشاورزی کره شمالی، از اوایل امسال به یکباره دو برابر شده است. به همین دلیل، احتمال دارد که ذخایر اضطراری این کشور با هدف پایین آوردن قیمت‌ها با نرخ پایین عرضه شود.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی اخیرا مبارزه با خشکسالی را «مسئله‌ای ملی» دانسته و از تمامی شهروندان کشورش خواسته تا در کارزاری ملی برای حل این مساله مشارکتی جدی داشته باشند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بانک مرکزی کره جنوبی هفته گذشته اعلام کرد که تخمین زده می‌شود اقتصاد کره شمالی در سال گذشته ۴.۵ درصد کوچک‌تر شده و بزرگترین انقباض خود را از سال ۱۹۹۷ تا کنون تجربه کرده باشد. داده‌های منتشر شده توسط چین نیز نشان می‌دهد که حجم تجارت این کشور با کره شمالی به عنوان بزرگ‌ترین متحد اقتصادی پیونگ‌یانگ، در سال گذشته میلادی حدود ۸۰ درصد کاهش یافته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلویزیون دولتی کره شمالی: شهروندان با دیدن ظاهر لاغر کیم جونگ اون دلشکسته شده‌اند

خواهر رهبر کره شمالی با انتقاد از آمریکا از سرگیری مذاکرات را رد کرد

«استفاده از گرسنگی به‌عنوان سلاح جنگی در غزه»؛ آیا هشدار اروپا کارساز می‌شود؟