Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تیراندازی در مقابل پنتاگون؛ یک مامور پلیس آمریکا کشته شد

تیراندازی در مقابل ساختمان پنتاگون
تیراندازی در مقابل ساختمان پنتاگون Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بعد از این تیراندازی ساحتمان پنتاگون تعطیل شده و پلیس خیابان‌های اطراف این حادثه را مسدود کرده است. هنوز مشخص نیست این تیراندازی با چه هدفی انجام شده است.

آگهی

تیراندازی در نزدیکی ورودی پنتاگون در آمریکا به کشته شدن یک مامور پلیس پنتاگون و زخمی شدن چندین نفر دیگر منجر شد.

این تیراندازی صبح روز سه‌شنبه به وقت محلی و در نزدیکی مرکز و مقر فرماندهی وزارت دفاع آمریکا روی داد و باعث بسته شدن این محدوده و همچنین برقراری فضای امنیتی شدیدی در آن منطقه شد.

آژانس محافظت از پنتاگون با تایید این خبر از مردم خواسته است تا اطلاع ثانوی از تردد در این محدوده خودداری کنند. در حال حاضر ساختمان پنتاگون بسته شده است و تحقیقات برای بررسی این موضوع در جریان است. 

آتش نشانی آرلینگتون که در محل حضور داشته تایید کرده که چندین نفر زخمی شده‌اند. هنوز گزارش دقیقی از تعداد کشته‌های احتمالی و همچنین زخمی‌های این حمله منتشر نشده است.

گفته می‌شود یک تیرانداز توسط نیروهای امنیتی کشته شده است. آژانس حفاظت نیروهای پنتاگون در توییتی اعلام کرد این حادثه در سکوی اتوبوس بخشی از مرکز حمل و نقل پنتاگون رخ داده است. این محل تنها چند قدم با ساختمان پنتاگون در آرلینگتون در ایالت ویرجینیا فاصله دارد.

لوید آستین، وزیر دفاع و ژنرال مارک میلی رئيس ستاد مشترک ارتش در زمان تیراندازی در دیدار با جو بایدن در کاخ سفید حضور داشته‌اند.

هنوز مشخص نیست انگیزه عامل یا عاملان این حمله چه بوده است. خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از خبرنگار خود نوشته است که صدای چندین تیراندازی را از این محل شنیده است.

با وجود اینکه اعلام شده اوضاع تحت کنترل است اما آژانس محافظت از پنتاگون از مردم خواسته است تا حد امکان از تردد در این مکان خودداری کنند.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون در بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد که نه لوید آستین و نه رئيس ستاد مشترک ارتش در زمان این حادثه در پنتاگون نبوده‌اند و در جلسه هفتگی با جو بایدن در کاخ سفید حضور داشتند. کربی همچنین اعلام کرد که جزئيات این حمله به اطلاع مقام‌های پنتاگون و وزیر دفاع رسیده و به صورت مرتب در جریان آخرین تحولات مربوط به این حمله قرار دارد.

یک مقام وزارت دفاع گفته است که یکی از ماموران پلیس پنتاگون در این تیراندازی نقش داشته‌است. اما هنوز مشخص نیست این فرد چه کسی بوده و این حمله با چه سلاحی انجام شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتشار تصاویر ضرب و شتم جوان سیاه‌پوست توسط پلیس ممفیس؛ نگرانی‌ها از آغاز دوباره اعتراضات علیه تبعیض

تیراندازی شبانه در کالیفرنیا دستکم ۶ کشته بر جای گذاشت

تیراندازی در ایالت کالیفرنیای آمریکا دست‌کم ۸ کشته برجای گذاشت