کشتی فرنگی ایران در المپیک شروعی ناامیدکننده داشت

علیرضا میرزازاده، کشتی‌گیر وزن ۱۲۰ کیلوگرم که بعد از پیروزی در نخستین رقابت مقابل حریف کره‌ای، در مقابل کشتی‌گیر کوبایی شکست خورد
علیرضا میرزازاده، کشتی‌گیر وزن ۱۲۰ کیلوگرم که بعد از پیروزی در نخستین رقابت مقابل حریف کره‌ای، در مقابل کشتی‌گیر کوبایی شکست خورد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در روز نهم بازی‌های المپیک توکیو ورزشکاران رشته کشتی فرنگی ایران با دو شکست کار خود را آغاز کردند تا شروعی دور از انتظار از شاگردان محمد بنا به ثبت برسد. تیم ملی والیبال هم برای صعود به مرحله بعدی به پیروزی برابر ژاپن نیاز مبرم دارد.

آگهی

رشته پرامید ایرانیان برای کسب مدال در مسابقات المپیک توکیو با دو شکست کار خود را آغاز کرد.

در چارچوب نهمین روز بازی‌های المپیک توکیو و در رشته کشتی فرنگی، دو نفر از ورزشکاران ایرانی با عملکردی ناامیدکننده کار خود را در این رقابت‌ها آغاز کردند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم علیرضا نجاتی در نخستین مسابقه خود به مصاف رقیبی از ارمنستان رفت و با شکست از تشک خارج شد. رقیب ارمنی نجاتی هم در دور بعدی شکست خورد و در نتیجه علیرضا نجاتی از دور رقابت‌ها کنار رفت. این در حالیست که نجاتی در مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۹ توانسته بود به مدال برنز دست یابد و پیش‌بینی می‌شد کار سختی در مقابل رقیب نه چندان نام‌آشنای ارمنی نداشته باشد.

در وزن ۱۲۰ کیلوگرم هم امین میرزازاده نماینده ایران در المپیک توکیو بود که در نخستین مبارزه خود موفق شد با نتیجه ۶-۰ فرنگی کار اهل کره جنوبی را از پیش رو بردارد. این کشتی‌گیر سنگین وزن اما در دور دوم با نتیجه قاطع ۸-۰ مغلوب لوپز، کشتی‌گیر قدرتمند کوبایی شد. با این حساب میرزازاده هم باید امیدوار باشد که رقیب کوبایی او به فینال برسد تا در جدول شانس مجدد، بتواند برای کسب مدال برنز تلاش کند.

در ادامه روز نخست بازی‌های کشتی فرنگی، دیگر ورزشکاران ایرانی هم رقبای خود را شناختند. بر این اساس محمدهادی ساروی در وزن ۹۷ کیلوگرم باید در دور نخست به مصاف حریفی از الجزایر برود و در صورت پیروزی در دور بعدی با برنده مبارزه کشتی گیرانی از بلغارستان و ترکیه رقابت کند.

در وزن ۷۷ کیلوگرم هم محمدعلی گرایی در نخستین مبارزه خود با پنافلورس کوبایی رو به رو خواهد شد و در صورت شکست این رقیب، در دومین مبارزه باید با برنده مصاف کشتی‌گیرانی از کرواسی و بلغارستان دیدار کند.

محمدبنا سرمربی کهنه‌کار کشتی فرنگی، همچنان مسئولیت هدایت کشتی‌گیران ایرانی را بر عهده دارد.

از دیگر رقابت‌های کاروان ایران در روز نهم بازی‌های المپیک، تیم ملی والیبال از ساعت ۱۵:۱۰ به وقت تهران در دیداری فوق‌العاده مهم و سرنوشت ساز به مصاف تیم ملی ژاپن میزبان خواهند رفت.

ایران از ۴ بازی خود تاکنون صاحب دو پیروزی ۳-۲ برابر لهستان و ۳-۰ برابر ونزوئلا و همچنین دو شکست ۳-۰ مقابل کانادا و ۳-۱ مقابل ایتالیا شده است. ژاپنی‌ها هم دو پیروزی با نتیجه ۳-۰ در مقابل ونزوئلا و ۳-۱ مقابل کانادا دارند و دو شکست ۳-۰ مقابل لهستان و ۳-۱ مقابل ایتالیا در کارنامه خود به ثبت رسانده‌اند.

ایران در صورتی که بتواند دیدار خود مقابل ژاپن را با پیروزی ۳-۰ یا ۳-۱ به پایان برساند ۸ امتیازی خواهد شد و پس از لهستان صدرنشین و ایتالیا که در جایگاه دوم قرار دارد، می‌تواند به عنوان تیم سوم به مرحله بعد راه یابد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روز باخت ایران در المپیک توکیو؛ حسن یزدانی شکست خورد و نقره گرفت

معترض به نابرابری نژادی و هدف حمله محافظه‌کاران؛ گوئن بری در توکیو به فینال رسید

قطر میزبان برترین‌های تنیس و والیبال ساحلی