کاردینال آمریکایی سابق به اتهام تعرض جنسی به نوجوان ۱۶ ساله تحت پیگرد قرار گرفت

تئودور مک‌کریک، کاردینال سابق کلیسای کاتولیک
تئودور مک‌کریک، کاردینال سابق کلیسای کاتولیک Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تئودور مک‌کریک، ۹۱ ساله به سه فقره تعرض و رفتار ناشایست جنسی با فرد بالای ۱۴ سال متهم شده است.

آگهی

تئودور مک کریک، کاردینال سابق کلیسای کاتولیک به اتهام تعرض جنسی به یک پسر نوجوان در دهه ۱۹۷۰ میلادی تحت پیگرد قضایی قرار گرفت.

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان در سال ۲۰۱۸ با استعفای این کاردینال آمریکایی از مقامش موافقت کرده بود. بنا به نتیجه تحقیقات واتیکان تئودور مک کریک هم کودکان و هم بزرگسالان را مورد اذیت و آزار جنسی قرار داده بود.

روزنامه بوستون گلوب گزارش داده است که تئودور مک کریک، ۹۱ ساله به سه فقره تعرض جنسی و رفتار ناشایست با فرد بالای ۱۴ سال متهم شده است. به این ترتیب او اولین کاردینال یا کاردینال سابق در تاریخ آمریکا است که به دلیل اذیت و آزار جنسی کودکان و نوجوانان تحت پیگرد قضایی قرار می گیرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وکیل مدافع تئودور مک کریک گفته است که وی و و موکلش در انتظار رسیدگی به پرونده اتهامات و اظهارنظر در این مورد در دادگاه هستند. اسناد قضایی نشان می دهد مردی که در سال ۱۹۷۴ نوجوانی ۱۶ ساله بوده مدعی شده که تئودور مک کریک در آن زمان بدن او را «دستمالی» کرده است. وکیل مدافع این مرد در واکنش به تحت پیگرد قرار گرفتن کاردینال سابق کلیسای کاتولیک گفت: «قربانی سوءاستفاده جنسی برای گزارش آن به بازپرسان و پیگیری روند قضایی باید شجاعت زیادی از خود نشان دهد.»

تئودور مک کریک اکنون در ایالت میسوری زندگی می کند اما برای رسیدگی به اتهاماتش باید روز ۲۶ اوت (چهارم شهریور) در ایالت ماساچوست حضور پیدا کند.

پاپ فرانسیس در سال ۲۰۱۹ تئودور مک کریک را که سال قبل از مقام کاردینالی استعفاء داده بود خلع لباس کرد. این تصمیم در حالی اتخاذ شد که واتیکان از سال ۱۹۹۹ در جریان گزارش هایی مبنی بر رفتارهای «مساله ساز» تئودور مک کریک قرار گرفته بود. پاپ ژان پل دوم در سال ۲۰۰۱ تئودور مک کریک را به مقام کاردینال منصوب کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاپ حقوق کاردینال‌ها را کاهش داد؛ گمانه زنی درباره حقوق روحانیون ساکن واتیکان

رسانه‌های استرالیا به خاطر افشای رسوایی جنسی یک کاردینال عذرخواهی کردند

ترامپ یک گام دیگر به نامزدی ریاست جمهوری آمریکا از سوی جمهوری‌خواهان نزدیک‌ شد