Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ادامه رشد آمار قربانیان کووید-۱۹؛ شمار مبتلایان روزانه در ایران از هند پیشی گرفت

بیمارستان شهدای تجریش، تهران
بیمارستان شهدای تجریش، تهران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت بهداشت ایران روز سه‌شنبه اعلام کرد، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۴ هزار و ۹۵۱ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد؛ بالاترین شمار ابتلای روزانه در ایران از زمان آغاز همه‌گیری ویروس کرونا در این کشور. این دومین روز پیاپی است که تعداد مبتلایان در ایران به رکوردشکنی خود ادامه می‌دهد.

آگهی

وزارت بهداشت ایران روز سه‌شنبه اعلام کرد، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۴ هزار و ۹۵۱ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد؛ بالاترین شمار ابتلای روزانه در ایران از زمان آغاز همه‌گیری ویروس کرونا در این کشور. این دومین روز پیاپی است که تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در ایران به رکوردشکنی خود ادامه می‌دهد.

روز گذشته نیز ۳۱ هزار و ۸۱۴ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در ایران شناسایی شده بود که ۹۷۰ نفر بیش از آمار اعلامی از سوی کشور هند و چهار هزار و دو نفر کمتر از مبتلایان شناسایی شده در آمریکا بود. بدین ترتیب ایران روز دوشنبه پس از آمریکا بیشترین تعداد مبتلایان قطعی به بیماری کووید-۱۹ را در میان کشورهای جهان شناسایی کرده بود.

البته آمار اعلام شده از سوی آمریکا و هند بر پایه انجام بیش از یک میلیون تست کرونا بود ولی آمار ایران بر اساس انجام تنها ۶۳ هزار و ۷۱۱ آزمایش تشیخص کرونا اعلام شده بود. این بدان معناست که نرخ ابتلا در ایران به نزدیکی ۵۰ درصد رسیده است و از هر دو نفری که با بروز علائم بیماری تست می‌شوند، مبتلای قعطی به بیماری کووید-۱۹ هستند؛ در حالی که این نرخ در آمریکا و هند تنها حدود ۴ درصد است.

گزارش روز سه‌شنبه وزارت بهداشت ایران همچنین حاکیست که در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۵۷ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند که این رقم بالاترین تعداد فوتی گزارش شده از ۱۲ مه(۲۲ اردیبهشت) به شمار می‌رود. بر پایه این گزارش، شمار بیماران بدحال بستری شده در بیمارستان‌های ایران نیز با ۴ درصد افزایش نسبت به روز دوشنبه به سه هزار و ۷۰۸ نفر افزایش یافته است.

وزارت بهداشت ایران همچنین مجموع تعداد بیماران دارای شرایط حاد بیماری کووید-۱۹ را که در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های این کشور بستری شده‌اند را ۵ هزار و ۱۰۰ نفر اعلام کرده است که ضمن افزایش ۱۱۸ موردی نسبت به روز دوشنبه همچنان در میان کشورهای جهان پس از هند، آمریکا، برزیل و کلمبیا بالاترین تعداد بیماران دارای شرایط وخیم جسمانی محسوب می‌شود.

شیوع شتابان ویروس کرونا در تهران و خراسان رضوی

در همین حال، خبرگزاری ایرنا به نقل از علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران نیز روز سه‌شنبه اعلام کرد که در روزهای اخیر شاهد سیر بسیار شتابان تعداد بستری بیماران کرونایی در تهران هستیم. او برآورد کرد که شمار افرادی بستری شده در تهران به دلیل ابتلا به نوع حاد بیماری کووید-۱۹ تا پایان روز سه‌شنبه یا چهارشنبه به رکورد ۱۰ هزار موردی برسد. آقای زالی همچنین خبر داد که حدود ۲ هزار و ۶۰۰ بیمار کرونایی تا صبح روز سه‌شنبه در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های تهران بستری شده‌اند.

البته فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران ابراز امیدواری کرد که با افزایش واکسیناسیون و اقدامات پیشگیرانه و رعایت دقیق‌تر پروتکل‌های بهداشتی شاهد کاهش امواج سهمگین کرونا در تهران باشیم.

همزمان محمد علی کیانی، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در خراسان رضوی نیز خبر داد که همه‌گیری این ویروس در این استان طی روزهای اخیر افزایشی چشمگیر یافته و تا حد بحران پیش رفته است.

در حال حاضر ۲۳۲ شهر ایران در وضعیت قرمز و ۱۱۷ شهر دیگر نیز در وضعیت نارنجی از نظر شدت شیوع ویروس کرونا قرار دارند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تزریق ۴۰۲ دُز واکسن کرونا

در چنین شرایطی وزارت بهداشت ایران گزارش داد که طی ۲۴ ساعت گذشته در مجموع ۴۰۲ هزار و ۴۶۰ دُز واکسن کرونا تزریق شده که بر این اساس تا کنون ۸ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۳۳۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۴۹۶ هزار و ۶۷۷ نفر نیز دُز دوم را دریافت کرده‌اند و مجموع دُزهای تزریق شده واکسن کرونا در ایران به ۱۰ میلیون و ۹۷۱ هزار و ۹ مورد رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

علی خامنه‌ای فقط دستور بررسی پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای ایران را داد

پیشنهاد وزیر بهداشت ایران به خامنه‌ای: کشور دو هفته با کمک نیروهای نظامی تعطیل شود

دانشمندان: قرص شرکت مِرک شاید به پیدایش سویه‌های جدید کرونا کمک کرده باشد