Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اعلام فهرست ۲۰ شرکت هواپیمایی برتر جهان در ۲۰۲۱؛ رقابت برتر آسیا و اقیانوسیه با اروپا و آمریکا

کلاس بیزینس ایرباس A380 هواپیمایی قطر
کلاس بیزینس ایرباس A380 هواپیمایی قطر Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در میان ۱۰ هواپیمایی برتر جهان سهم کشور‌های آسیایی و اقیانوسیه ۷ شرکت است و تنها یک شرکت آمریکایی در این فهرست قرار دارد.

آگهی

پایگاه رتبه‌بندی خطوط هوایی(Airlineratings) فهرست بیست شرکت هواپیمایی برتر جهان در سال ۲۰۲۱ را اعلام کرد.

بر پایه شاخص‌های رتبه‌بندی این پایگاه از جمله ایمنی پرواز و نوسازی ناوگان، عملکرد مالی، نوآوری در کابین و فناوری‌های مورد استفاده، کیفیت خدمات مسافربری و سطح تعهد برای ادامه فعالیت در طول همه‌گیری ویروس کرونا، هواپیمایی قطر با پیشی گرفتن از هواپیمایی نیوزیلند جایگاه نخست فهرست برترین خط هوایی جهان را در سال جاری میلادی کسب کرد.

هواپیمایی سنگاپور هم که پیش از این در سال ۲۰۱۹ عنوان بهترین خط هوایی جهان را از آن خود کرده بود، در سال ۲۰۲۱ به جایگاه سوم تنزل کرد.

در این فهرست همچنین هواپیمایی استرالیاییِ کانتاس و امارات در رتبه چهارم و پنجم قرار دارند. شرکت‌های هواپیمایی معروف اروپایی یعنی بریتیش ایرویز و لوفتهانزا نیز پس از کاتای پاسیفیک، ویرجین آتلانتیک، هواپیمایی یونایتد و اِوا ایر در جایگاه دهم و یازدهم قرار گرفتند. بدین ترتیب در میان خطوط هوایی اروپایی، شرکت بریتانیایی ویرجین آتلانتیک بالاتر از سایرین قرار گرفت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

در میان ۱۰ هواپیمایی برتر جهان سهم کشور‌های آسیایی و اقیانوسیه هم ۷ شرکت است و تنها یک شرکت آمریکایی در این فهرست قرار دارد. در ادامه این فهرست نیز به ترتیب نام شرکت‌های ژاپنی آنا، فنلاندی فین‌ایر، هواپیمایی ژاپن، کی‌ال‌امِ هلند، هاواییِ و آلاسکایِ آمریکا، ویرجینِ استرالیا، دلتایِ آمریکا و اتحادِ امارات عربی متحده به چشم می‌خورد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امن‌ترین خطوط هوایی جهان کدامند؟

سقوط شمار مسافران سفرهای هوایی در اتحادیه اروپا؛ کدام کشورها قعر و صدرنشین شدند؟

پرواز در زمانه کرونا؛ کدام خطوط هوایی بهترین رتبه بهداشتی را دارند؟