Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تصمیم ترکیه برای مذاکره بر سر فرودگاه کابل؛ اردوغان: طالبان اشغال افغانستان را پایان دهد

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه امروز دوشنبه گفت که آنکارا در کنار مذاکره با آمریکا برای تأمین امنیت فرودگاه کابل پس از خروج نیروهای بین المللی از افغانستان، تصمیم دارد با گروه طالبان که مخالف این اقدام است گفتگو کند.

آگهی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه امروز دوشنبه گفت که آنکارا در کنار مذاکره با آمریکا برای تأمین امنیت فرودگاه کابل پس از خروج نیروهای بین المللی از افغانستان، تصمیم دارد با گروه طالبان که مخالف این اقدام است گفتگو کند.

او همچنین گفت که در حال حاضر چه در سطح وزارت خارجه و چه در سطح رئیس جمهور در تلاش هستند تا مشخص کنند که در خصوص چه موضوع هایی می‌توانند با طالبان گفتگو کنند.

سخنان آقای اردوغان پس از آن بیان شد که طالبان به شدت به ترکیه در مورد حفظ نیروهای نظامی اش برای به دست گرفتن امنیت فرودگاه کابل هشدار داده بود.

رئیس جمهور ترکیه که در سخنرانی‌های عمومی خود عموما کمتر نامی از طالبان می‌برد اما این بار به صراحت از حمله های مداوم آنها در افغانستان انتقاد کرد.

آقای اردوغان پیش از سفر به شمال قبرس در گفتگو با خبرنگاران گفت كه طالبان باید به اشغال خاک برادران خود پایان دهد. او گفت که رویکرد طالبان راهی نیست که یک مسلمان با مسلمان دیگر به کار می‌گیرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

آقای اردوغان در ادامه گفت که گروه طالبان به جهانیان نشان دهد که صلح در افغانستان حاکم است.

آنکارا که پس از خروج ناتو از افغانستان، پیشنهاد اداره و نگهبانی از فرودگاه کابل را داده است، در حال مذاکره با آمریکا در مورد حمایت های مالی، سیاسی و لجستیکی برای باقی ماندن نیروهایش در خاک افغانستان به این منظور است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه یک کلیسای دیگر از دوران بیزانس را به‌عنوان مسجد افتتاح کرد

اردوغان: توقف تجارت با اسرائیل با هدف اعمال فشار برای برقراری آتش‌بس در غزه انجام شد

شهردار استانبول و رقیب اردوغان حماس را «گروه تروریستی» خواند