Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فرانسه کشتار جوجه‌ خروس‌ها را متوقف می‌کند

تظاهرات علیه کشتار جوجه‌های نر در مرغداری‌ها
تظاهرات علیه کشتار جوجه‌های نر در مرغداری‌ها Copyright AFP/Jan Woitas
Copyright AFP/Jan Woitas
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از سال‌ها اعتراض فعالان حمایت از حقوق حیوانات، وزیر کشاورزی فرانسه روز یکشنبه ۱۸ ژوئیه (۲۷ تیر) اعلام کرد که کشتن جوجه‌های نر در مرغداری‌ها غیرقانونی خواهد شد.

آگهی

فرانسه می‌گوید قصد دارد کشتار جوجه‌های نر در مرغداری‌ها را متوقف کند.

پس از سال‌ها اعتراض فعالان حمایت از حقوق حیوانات، ژولین دونورماندی، وزیر کشاورزی فرانسه روز یکشنبه ۱۸ ژوئیه (۲۷ تیر) اعلام کرد که کشتن جوجه‌های نر در مرغداری‌ها غیرقانونی خواهد شد.

سالانه میلیون‌ها جوجه خروس در فرآیند جوجه‌کشی در مرغداری‌ها از طریق دستگاه‌های خرد کن یا از طریق استنشاق گاز معدوم می‌شوند. تنها دلیل کشتار این جوجه‌ها ناتوانی در تخم‌گذاری و رشد کمتر آنها نسبت به جوجه‌های ماده است.

از سوی دیگر مرغداران می‌گویند که هیچ روش علمی و مقرون به صرفه‌ای جهت تشخیص جنس جوجه‌ها در تخم آن هم برای مقیاس تولید انبوه در مرغداری‌‌ها وجود ندارد.

اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۹ در بخشنامه‌ای اجازه کشتن جوجه‌های نر از طریق خرد کردن در دستگاه را حداکثر ۷۲ ساعت پس از تولد و به شرط «مرگ فوری» صادر کرد.

این قانون از کشته شدن بیش از ۵۰ میلیون جوجه نر در سال جلوگیری می‌کند.
ژولین دونورماندی
وزیر کشاورزی فرانسه

اما مخالفان، بی رحمی غیرضروری این کار را تقبیح می‌کنند و می‌گویند باید از روش‌های تشخیص نر یا ماده بودن جوجه‌ها در تخم و قبل از جوجه‌کشی استفاده شود.

وزیر کشاورزی فرانسه به روزنامه لوپارزین گفت که از یکم ژانویه سال ۲۰۲۲، تمام جوجه‌کشی‌ها و مرغداری‌ها باید دستگاه‌هایی را نصب کنند که به آنها اجازه می‌دهد جنس جوجه‌ها را در تخم تشخیص دهند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته دونورماندی با اجرای این تصمیم از کشته شدن بیش از ۵۰ میلیون جوجه نر در سال جلوگیری خواهد شد. وزیر کشاورزی فرانسه همچنین از تخصیص بسته کمک مالی ۱۰ میلیون یورویی برای کمک به مرغداری‌ها جهت خرید تجهیزات خبر داد.

آلمان نیز در ماه ژانویه سال جاری اعلام کرده بود که از سال آینده کشتار جوجه‌های نر را در مرغداری‌ها ممنوع می‌کند. اما در سوئیس که از سال گذشته این ممنوعیت به اجرا گذاشته شده، کشتن جوجه‌های نر با استنشاق گاز همچنان مجاز است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ثبت اولین مورد سرایت نوع جدید آنفلوانزای مرغی به انسان در چین

تخم مرغ اینستاگرامی با ۳۴ میلیون لایک رکورد شکست

سالانه میلیونها جوجه خروس یک روزه معدوم می شوند