Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

موج شکایت‌های اروپایی از واتس‌اپ؛ «تغییر مقررات کاربری نه شفاف است نه قابل فهم»

شکایت‌ها از پیام‌رسان «واتس‌اپ»
شکایت‌ها از پیام‌رسان «واتس‌اپ» Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هشت سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در اروپا به همراه سازمان اروپایی اتحادیه‌های مصرف‌کنندگان از «واتس‌اپ» شکایت کرده‌اند.

آگهی

سازمان اروپایی اتحادیه‌های مصرف کنندگان روز دوشنبه اعلام کرد که از پیام رسان «واتس‌اپ» به کمیسیون اتحادیه اروپا شکایت کرده است.

این شکایت به دلیل تغییر جنجالی مقررات استفاده از پیام رسان «واتس‌اپ» مطرح شده است. به گفته سازمان اروپایی اتحادیه‌های مصرف کنندگان مقررات جدید و تغییر رویه «واتس‌اپ» در زمینه رعایت حریم خصوصی «برای کاربران نه شفاف است و نه قابل فهم.»

هشت سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان در اروپا نیز به همراه سازمان اروپایی اتحادیه‌های مصرف کنندگان از «واتس اپ» شکایت کرده‌اند. در یکی از این شکایت‌ها پیام‌رسان «واتس اپ» به «نقض چند باره» حقوق مصرف کنندگان در اتحادیه اروپا متهم شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شکایت‌های مطرح شده علیه این پیام‌رسان علاوه بر کمیسیون اروپا به شبکه اروپایی حمایت از حقوق مصرف کنندگان نیز ارائه شده است. حدود دو میلیارد نفر در سراسر جهان از «واتس‌اپ» استفاده می‌کنند. این پیام‌رسان اوایل سال جاری میلادی به کاربران اطلاع داد که باید با مقررات جدید استفاده از آن موافقت کنند.

واکنش‌های کاربران به تغییر مقررات استفاده از «واتس‌اپ» باعث شد تا مهلت موافقت با این تغییرات به روز ۱۵ مه (۲۵ اردیبهشت) موکول شود. بسیاری از کاربران نگران بودند که «واتس‌اپ» داده های آنها را با شرکت فیسبوک به اشتراک بگذارد. «واتس اپ» از زیرمجموعه‌های شرکت فیسبوک محسوب می‌شود.

تعدادی از کشورهای از جمله آلمان در واکنش به تغییر مقررات کاربری «واتس‌اپ» به طور موقت به اشتراک گذاشتن داده‌های کاربران با فیسبوک را ممنوع کردند.

کمیسیون اروپا و نهادهای ملی کشورهای عضو اتحادیه اروپا اکنون در برابر موج شکایت ها از «واتس‌اپ» باید در مورد تحقیق پیرامون نقض حقوق مصرف کنندگان از سوی این پیام رسان تصمیم‌گیری کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واتس‌اپ در پی نگرانی‌های کاربران بروز رسانی جدید خود را به تاخیر انداخت

واتس‌اپ به دست و پای کاربرانش افتاد: بروزرسانی موجب کاهش امنیت پیام‌های خصوصی نمی‌‌شود

توافق «اصولی» برای آغاز مذاکرات پیوستن اوکراین و مولداوی به اتحادیه اروپا؛ آیا مجارستان مانع می‌شود؟