Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

با وجود شیوع سویه دلتا، انگلستان محدودیت‌های کرونایی را لغو می‌کند

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا
بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه اعلام کرد که دولت حتی با وجود افزایش موارد بستری در بیمارستان، محدودیت‌ها از جمله قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی و الزام به پوشیدن ماسک را در انگلستان به طول کامل لغو می‌کند.

آگهی

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه اعلام کرد که دولت می‌تواند حتی با وجود افزایش موارد بستری در بیمارستان، محدودیت‌ها از جمله قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی و الزام به پوشیدن ماسک را به طول کامل لغو کند.

آقای جانسون اضافه کرد که دولت قصد دارد به مردم اجازه دهد تا خودشان تصمیم بگیرند که چگونه با روابط اجتماعی خود كنار بیایند.

نخست وزیر بریتانیا در مورد کسانی که توصیه می‌کنند بازگشایی مجدد با تاخیر رو‌به رو شود، اظهار داشت: «اگر نتوانیم در چند هفته آینده جامعه را بازگشایی کنیم، پس باید از خود بپرسیم که چه زمانی به شرایط عادی برمی‌گردیم.»

بوریس جانسون همچنین تاکید کرد که تزریق واکسن به کاهش میزان مرگ و میر و ابتلای به بیماری کووید-۱۹ کمک کرده است، هرچند هنوز نتوانسته این بیماری را از بین ببرد.

سویه دلتا که یک ماه برنامه دولت جانسون برای بازگشایی‌های پس از قرنطینه را به تاخیر انداخت بسیار مسری‌تر از نوع ابتدایی ویروس کرونا است و منشا تقریبا تمام موارد جدید ابتدا به بیماری کووید۱۹ در بریتانیا را تشکیل می‌دهد.

بریتانیا که با ۱۲۸ هزار مورد مرگ و میر پس از روسیه بیشترین آمار قربانیان کرونا در اروپا را به خود اختصاص داده اینک خود را برای خروج تدریجی از سومین قرنطینه و محدودیت‌های کرونایی آماده می‌کند.

برغم آنکه اغلب محدودیت‌ها تا دو هفته دیگر در انگلستان برداشته می‌شود اما با این حال دستورالعمل جدید زمینه بازگشایی دیسکوتک‌ها و یا امکان برپایی رویدادهای بزرگ با ظرفیت کامل را فراهم نخواهد کرد.

نخست وزیر بریتانیا از شهروندان کشورش خواسته است که زندگی با ویروس کرونا را یاد بگیرند و برغم برداشته شدن محدودیت‌ها مراقبت‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

دولت بریتانیا در گزارشی اعلام کرده که برداشته شدن محدودیت‌ها ممکن است منجر به افزایش موارد ابتلا به ویروس شود اما با توجه به واکسیناسیون انجام شده شمار موارد بستری شدن و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید نسبت به گذشته کاهش چشمگیری خواهد داشت.

برنامه واکسیناسیون شهروندان در بریتانیا از ماه دسامبر گذشته استارت خورد و تاکنون نزدیک به ۶۴ درصد جمعیت بزرگسال این کشور دو دوز واکسن دریافت کرده‌اند.

دلتا نروژ را مجبور به احتیاط کرد

برخلاف بریتانیا که برای برداشتن محدودیت‌های کرونایی عجله دارد نروژ با توجه به شرایط جدید ناشی از گسترش سویه دلتا در اغلب کشورهای اروپایی، برنامه گشایش پس از قرنطینه و برداشتن محدودیت‌های کرونایی را تا پایان ماه جاری به تاخیر انداخت.

ارنا سولبرگ،‌ نخست وزیر نروژ با اعلام این مطلب تصریح کرد: «این خطر وجود دارد که نوع دلتا باعث ایجاد موج چهارم ابتلا به ویروس در میان اقشار واکسینه نشده جمعیت، افرادی که تنها یک دوز واکسن دریافت کرده‌اند و یا در میان گروه‌های آسیب‌پذیر شود.»

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که دلتا در حال تبدیل شدن به سویه‌ای غالب از ویروس کرونا و منشا موارد تازه ابتلا به بیماری کووید۱۹ در جهان است.

گسترش سریع این گونه جدید از کرونا که به ویروس هندی شهرت یافته نگرانی‌ها را در خصوص میزان تاثیرپذیری در برابر واکسن‌ها موجود ضد کرونا افزایش داده است.

وزیر بهداشت نروژ نیز اعلام کرده که گونه جهش یافته دلتا می‌تواند به نوع غالب ویروس کرونا در کشورش تبدیل شود.

به گزارش انستیتو بهداشت عمومی نروژ،‌ تقریبا دو سوم جمعیت بزرگسال این کشور نخستین دوز واکسن کووید را دریافت کرده و ۳۷ درصد از این جمعیت نیز به صورت کامل واکسینه شده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش پارلمان بریتانیا: تعلل دولت در اعمال قرنطینه به قیمت جان هزاران نفر تمام شده است

سازمان جهانی بهداشت درباره شیوع گسترده کرونا از پاکستان تا مراکش هشدار داد

رکورد طولانی‌ترین زمان ابتلا به کرونا در جهان؛ تست مرد بریتانیایی برای ۳۰۵ روز متوالی مثبت شد