مردم هر کشور عضو اتحادیه اروپا انتظار دارند تا پیش از بازنشستگی چند سال کار کنند؟

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
کارخانه تولید خودروهای الکتریکی در کلنِ آلمان
کارخانه تولید خودروهای الکتریکی در کلنِ آلمان   -   کپی رایت  AP Photo

متوسط ​​طول دوره کاری مورد انتظار برای افراد بالای ۱۵ تا پیش از بازنشستگی در اتحادیه اروپا برای نخستین بار از سال ۲۰۰۰ در سال گذشته میلادی کاهش یافت و به ۳۵.۷ سال رسید.

بر پایه گزارش اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات)، روند متوسط ​​طول دوره کاری مورد انتظار برای افراد بالای ۱۵ نشان می‌دهد که شکاف جنسیتی طی دو دهه گذشته کاهش پیدا کرده و فاصله متوسط زندگی کاری زنان با مردان از ۷.۱ سال در سال ۲۰۰۰ به ۴.۸ سال در سال ۲۰۲۰ رسیده است. البته این کاهش شکاف با افزایش ۴.۵ ساله دوره کاری مورد انتظار زنان و بالا رفتن طول زندگی کاری مردان به میزان ۲.۲ سال محقق شده است.

یورواستات تصریح کرده که کاهش ۲ دهم سال از طول دوره کاری مورد انتظار برای افراد بالای ۱۵ در سال ۲۰۲۰ می‌تواند ناشی از ناامیدی برخی از جمعیت فعال اتحادیه اروپا از یافتن سریع فرصت‌های شغلی باشد.

گزارش اداره آمار کمیسیون اروپا همچنین نشان می‌دهد که متوسط ​​طول دوره کاری مورد انتظار برای افراد بالای ۱۵ تا پیش از بازنشستگی در سوئد بالاترین نرخ را در میان کشورهای عضو اتحادیه دارد و در مقابل ایتالیا پایین‌ترین طول زندگی کاری مورد انتظار را ثبت کرده است.

بر اساس این گزارش متوسط طول دوره کاری مورد انتظار برای افراد بالای ۱۵ تا پیش از بازنشستگی در اتحادیه اروپا ۳۵.۷ سال است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در میان ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا میانگین طول زندگی کاری مورد انتظار در ۱۲ کشور از جمله فرانسه، اسپانیا و بلژیک پایین‌تر از متوسط اتحادیه اروپاست.