Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سارقان اموال سلبریتی‌های پاریس به زندان محکوم شدند

تیاگو سیلوا، فوتبالیست منچستر و بوبا، رپر فرانسوی
تیاگو سیلوا، فوتبالیست منچستر و بوبا، رپر فرانسوی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز با استفاده از  فرانس‌پرس
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک دادگاه کیفری در پاریس چهارشنبه ۳۰ ژوئن هشت نفر را به جرم شرکت در سرقت از اقامتگاه دو فوتبالیست، یک مجری تلویزیون و یک رپر به مجازات‌های زندان تا ۶ سال محکوم کرد.

آگهی

یک دادگاه کیفری در پاریس چهارشنبه ۳۰ ژوئن هشت نفر را به جرم شرکت در سرقت از اقامتگاه دو فوتبالیست، یک مجری تلویزیون و یک رپر به مجازات‌های زندان تا ۶ سال محکوم کرد.

محاکمه ۷ مرد و یک زن، ۲۷ تا ۳۱ ساله از ۲۳ ژوئن به دلیل مشارکت در هفت فقره سرقت در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ آغاز شده بود. متهمان در گروه‌های دو، سه و چهار نفره به خانه‌های سلبریتی‌های ساکن فرانسه دستبرد می‌زدند.

این افراد در زمانی که مالکان در خانه نبودند، از پنجره یا درهای شیشه‌ای وارد منزل طعمه‌ها می‌شدند و جواهرات، ساعت و کیف و کفش گران‌بهای آن‌ها را می‌ربودند.

تیاگو سیلوا و اریک ماکسیم شوپو-موتینگ، بازیکنان پاری‌ سن‌ژرمن، پاتریک سباستین، مجری مشهور تلویزیون، بوبا (الی یافی، ملقب به ابوبکر) رپر مشهور فرانسوی مقیم میامی ایالات متحده، ژان-پی‌یر ویگتو، سرآشپز پاریسی و یک تاجر سعودی مال‌باختگان این پرونده هستند.

برآورد می‌شود در جریان هفت سرقت، بیش از ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار یورو از ۶ مال‌باخته ثروتمند دزدیده شده است.

دادگاه کیفری پاریس با وجود قبول زندگی دشوار سارقان، دو عضو اصلی باند یعنی محمد س، معروف به گربه و عبدالعظیم گ (ق/غ) را به اشد مجازاتِ ۶سال زندان و ۲۰ هزار یورو جزای نقدی محکوم کرد.

محمد س مشارکت در دو سرقت را قبول کرد و با وجود انکار ایفای نقش، در سه مورد دیگر هم محکوم شد. عبدالعظیم گ، به مشارکت در ۵ فقره سرقت اعتراف اما از سوی دادگاه در هفت مورد مجرم شناخته و محکوم شد. جرم ارتکابی این دو نفر سرقت گروهی و تشکیل باند تبهکار عنوان شده است. محمد س به دلیل مالکیت غیرمجاز سلاح گرم هم جداگانه محکوم شده است.

۵ مجرم مرد دیگر این پرونده به حبس از ۱ تا ۴ سال و پرداخت ۵ تا ۱۵هزار یورو محکوم شده اند.

تنها عضو زن این باند به جرم تملک غیرقانونی سلاح و اختفای اموال مسروقه به ۱۸ ماه حبس تعلیقی و پرداخت هزار یورو جزای نقدی محکوم شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاتل فراری به علت ماسک نزدن در فروشگاه به دام افتاد

دادگاه پاریس حکم جلب بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه را تایید کرد

شایعه «مرد بودن همسر ماکرون»؛ عاملان افترا رسما محاکمه می‌شوند