Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

دبیرکل سازمان ملل از آمریکا خواست همه تحریم‌های هسته‌ای ایران را لغو کند

دبیر کل سازمان ملل متحد
دبیر کل سازمان ملل متحد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد از دولت جو بایدن خواست تا بر اساس توافقنامه سال ۲۰۱۵ که با هدف منع ایران از تولید سلاح هسته‌ای امضا شده است، همه تحریم‌ها علیه تهران را لغو یا تعلیق کند.

آگهی

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد از جو بایدن، رئیس جمهوری آمریكا خواست تاهمه  تحریم‌های هسته‌ای ایران را بر اساس توافقنامه سال ۲۰۱۵ لغو یا تعلیق کند.

آقای گوترش در گزارشی به شورای امنیت سازمان ملل متحد از آمریکا خواست تا معافیت های مربوط به تجارت نفت با ایران و همچنین معافیت های مرتبط با پروژه های منع گسترش سلاح های هسته ای تهران را به طور کامل تمدید کند.

قرار است ۱۵ عضو شورای امنیت روز سه‌شنبه در مورد گزارش دو ساله دبیرکل در مورد اجرای قطعنامه سال ۲۰۱۵ که توافق هسته‌ای میان ایران، آمریکا، فرانسه، بریتانیا، آلمان، روسیه و چین در آن ذکر شده است، بحث و گفتگو کنند.

درخواست دبیر کل سازمان ملل متحد از واشنگتن در حالی بیان شده است که مذاکرات احیای برجام در وین با تشکیل شش دور مذاکره به مراحل حساس خود برای تصمیم گیری رسیده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا در سال ۲۰۱۸ با خروج از توافق برجام، تحریم هایی را دوباره علیه ایران اعمال کرد. این اقدام دولت آمریکا باعث شد تا تهران در سال ۲۰۱۹ برخی محدودیت‌های هسته‌ای را نقض کند.

با این حال آقای گوترش از ايران نیز خواست تا به تعهدات برجامی اش بازگردد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

دبیر کل سازمان ملل متحد بار دیگر تأکید کرد که احیای برجام بهترین راه برای اطمینان داشتن از صلح آمیز بودن برنامه هسته ایران است.

آقای گوترش پیشتر نیز از خروج دولت ترامپ از برجام و اعمال مجدد تحریم ها علیه ایران و همچنین تصمیم سال پیش تهران برای نقض برخی محدودیت های هسته ای اش ابراز تاسف کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاسخ ظریف به بلینکن: مانند ترامپ از اهرم مذاکراتی لغو تحریم جواب نخواهید گرفت

خطیب‌زاده: بر سر رفع تحریم اشخاص با آمریکا اختلاف نظر جدی داریم

آیا همان تحریم‌هایی که ابراهیم رئیسی بی اثر می‌پنداشت، جان او را گرفت؟