یورو در مرز ۳۰ هزارتومان؛ دلار آمریکا قله ۸۴ روز پیش را دوباره فتح کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تابلوی یک صرافی در تهران
تابلوی یک صرافی در تهران   -  کپی رایت  AP Photo

قیمت فروش دلار آمریکا در بازار آزاد تهران همزمان با ادامه افزایش نرخ رسمی آن به بالاترین سطح از ۶ آوریل (۱۷ فروردین) گذشته تا کنون رسید.

بانک مرکزی ایران روز سه‌شنبه نرخ رسمی عرضه دلار در شبکه صرافی‌های تحت نظارت خود را ۴۹۵ تومان افزایش داد و به ۲۴ هزار و ۹۲۳ تومان رساند.

در بازار آزاد تهران نیز روند صعودی قیمت دلار که از ۱۰ روز پیش آغاز شده، همچنان ادامه یافت؛ به طوری که بهای فروش هر دلار آمریکا از مرز ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان فراتر رفت. پیشتر در جریان معاملات روز ۶ آوریل (۱۷ فروردین) گذشته در نرخ‌ها بالای ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شده بود. این نرخ ۵ مه (۱۵ اردیبهشت) گذشته به کمتر از ۲۱ هزار تومان رسیده بود.

بدین ترتیب طی ۱۰ روزی که از مشخص شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران می‌گذرد، نرخ دلار در بازار آزاد تهران بیش از هزار و ۵۵۰ تومان(معادل ۶.۵ درصد) افزایش یافته است.

بهای هر یورو نیز طی داد و ستدهای روز سه‌شنبه بازار آزاد تهران تا آستانه ۳۰ هزار تومان افزایش یافت و فاصله آن با نرخ رسمی به بیش از ۷۵۰ تومان رسید. نرخ آزاد یورو که در جریان معاملات روز سه‌شنبه رقم خورد، بالاترین نرخ در ۷۵ روز گذشته محسوب می‌شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

با وجود ادامه نزول قیمت جهانی طلا، صعود امروز (سه‌شنبه) نرخ ارز در بازار تهران موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا با ۱۲۴ هزار تومان افزایش به بیش از ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد و بهای هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز از یک میلیون و ۷۳ هزار تومان فراتر برود.