Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یورو در مرز ۳۰ هزارتومان؛ دلار آمریکا قله ۸۴ روز پیش را دوباره فتح کرد

تابلوی یک صرافی در تهران
تابلوی یک صرافی در تهران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طی ۱۰ روزی که از مشخص شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران می‌گذرد، نرخ دلار در بازار آزاد تهران بیش از هزار و ۵۵۰ تومان (معادل ۶.۵ درصد) افزایش یافته است.

آگهی

قیمت فروش دلار آمریکا در بازار آزاد تهران همزمان با ادامه افزایش نرخ رسمی آن به بالاترین سطح از ۶ آوریل (۱۷ فروردین) گذشته تا کنون رسید.

بانک مرکزی ایران روز سه‌شنبه نرخ رسمی عرضه دلار در شبکه صرافی‌های تحت نظارت خود را ۴۹۵ تومان افزایش داد و به ۲۴ هزار و ۹۲۳ تومان رساند.

در بازار آزاد تهران نیز روند صعودی قیمت دلار که از ۱۰ روز پیش آغاز شده، همچنان ادامه یافت؛ به طوری که بهای فروش هر دلار آمریکا از مرز ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان فراتر رفت. پیشتر در جریان معاملات روز ۶ آوریل (۱۷ فروردین) گذشته در نرخ‌ها بالای ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شده بود. این نرخ ۵ مه (۱۵ اردیبهشت) گذشته به کمتر از ۲۱ هزار تومان رسیده بود.

بدین ترتیب طی ۱۰ روزی که از مشخص شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران می‌گذرد، نرخ دلار در بازار آزاد تهران بیش از هزار و ۵۵۰ تومان(معادل ۶.۵ درصد) افزایش یافته است.

بهای هر یورو نیز طی داد و ستدهای روز سه‌شنبه بازار آزاد تهران تا آستانه ۳۰ هزار تومان افزایش یافت و فاصله آن با نرخ رسمی به بیش از ۷۵۰ تومان رسید. نرخ آزاد یورو که در جریان معاملات روز سه‌شنبه رقم خورد، بالاترین نرخ در ۷۵ روز گذشته محسوب می‌شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

با وجود ادامه نزول قیمت جهانی طلا، صعود امروز (سه‌شنبه) نرخ ارز در بازار تهران موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا با ۱۲۴ هزار تومان افزایش به بیش از ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد و بهای هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز از یک میلیون و ۷۳ هزار تومان فراتر برود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسپانیایی‌ها برای همیشه با پول قدیمی‌شان پزوتا وداع کردند

افت هیجان انتخاباتی در بازار ارز و سهام؛ مسیر قیمت دلار آزاد و رسمی از هم جدا شد

صعود دوباره نرخ ارز؛ انتخابات ریاست جمهوری قیمت دلار را تا چه حد قابل پیش‌بینی‌ می‌کند؟