Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

گپ‌وگفت یورونیوز با علی دایی؛ از رکورد رونالدو و مربی‌گری در مستطیل سبز تا پیشنهاد‌های خارجی

علی دایی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران
علی دایی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران Copyright فارس
Copyright فارس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علی دایی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگو با یورونیوز می‌گوید که کریستیانو رونالدو، جزو سه بازیکن برتر تاریخ فوتبال جهان است و از اینکه به رکورد وی در تعداد گل ملی رسیده است احساس خوبی دارد.

آگهی

علی دایی بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگو با یورونیوز می‌گوید که کریستیانو رونالدو، جزو سه بازیکن برتر تاریخ فوتبال جهان است و از اینکه به رکورد وی در تعداد گل ملی رسیده است احساس خوبی دارد.

کریستیانو رونالدو، بازیکن تیم ملی پرتغال روز چهارشنبه ۲۴ ژوئن (سه تیر) با دو گلی که در مسابقات یورو ۲۰۲۰ به تیم ملی فوتبال فرانسه زد، به رکورد ۱۰۹ گل در بازی‌های ملی رسید. رکوردی که بیش از ۱۵ سال در اختیار بازیکن تیم ملی ایران بود. اگر او بتواند در بازی‌های آینده تیم ملی پرتغال یک گل دیگر بزند، به تنهایی در صدر برترین گلزنان فوتبال مردان جهان در سطح ملی قرار خواهد گرفت. موضوعی که علی دایی نیز از آن استقبال می‌کند.

من احساس خیلی خوب دارم و خوشحالم که کسی مثل کریستیانو رونالدو به رکورد گل زده در بازی‌های ملی من رسیده است و شاید همین فردا بتواند در بازی با بلژیک این رکورد را بشکند.
علی دایی
بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران

علی دایی در گفت‌وگو با یورونیوز می‌گوید: «من احساس خیلی خوب دارم و خوشحالم که کسی مثل کریستیانو رونالدو به رکورد گل زده در بازی‌های ملی من رسیده است و شاید همین فردا بتواند در بازی با بلژیک این رکورد را بشکند.»

وی با اشاره به اینکه «همیشه به رونالدو افتخار کرده است» اضافه می‌کند: «ایشان جزو سه نفر برتر تاریخ فوتبال جهان است و جزو کسانی است که هیچ موقع فراموش نمی‌شود.»

رونالدوی ۳۶ ساله ۱۰۹ گل خود را در ۱۷۸ بازی ملی به ثمر رسانده است، این در حالی است که علی دایی این میزان گل را در ۱۴۹ بازی ملی بین سال‌های ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۶ به ثمر رساند.

بازیکن سابق تیم بایرن مونیخ آلمان، با رضایت از رسیدن رونالدو به این رکورد می‌گوید: «خیلی خوشحالم این رکورد به دست کسی که در زمین قهرمان واقعی و بیرون زمین یک جنتلمن تمام عیار است شکسته شود. کسی که در این سال‌ها نشان داده است که با پشتکار و جدیت و زندگی حرفه‌ای می‌شود به خیلی از چیزها دست یافت و من به ایشان تبریک می‌گویم. او در این سال‌ها نشان داده است که همیشه جزو بهترین‌ها بوده است.»

وی با تکرار این موضوع که رونالدو در بیرون زمین یک انسان نمونه است، تاکید می‌کند: « ایشان همیشه ماندگار است. نه تنها به خاطر فوتبال بلکه به خاطر کارهای خیری که بیرون زمین انجام می‌دهد. رونالدو کارهای انسان‌دوستانه و خیرخواهانه زیادی را انجام داده است.»

علی دایی به تیم ملی فوتبال ایران اشاره می‌کند و می‌گوید: «ما در تیم ملی خودمان نیز بازیکن‌های بزرگی داریم که باید الگوی آن‌ها امثال آقای رونالدو باشد که بتوانند پیشرفت کنند و بتوانند تاریخ ساز باشند.»

وی معتقد است که رونالدو می‌تواند بسیار جلوتر برود و می‌گوید: «آقای رونالدو مطمئنا رکوردی را باقی می‌گذارد که خیلی‌ها شاید بعد ۱۶-۱۷ سال این رکورد برسند اما فکر می‌کنم با توجه به آمادگی جسمانی که آقای رونالدو دارند، می‌توانند این رکورد را افزایش دهد و من همیشه برای ایشان آرزوی موفقیت کردم و می‌کنم.»

در کارهای مدیریتی‌ به هیچ عنوان وارد نشده‌ام چراکه مستطیل سبز را بیشتر از هر چیزی دوست دارم و علاقه‌ای به پشت میز نشستن ندارم
علی دایی
بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این موضوع که «خیلی‌ها معتقدند شما باید در ای اف سی مسندی مهم داشته باشید و یا از طریق مدیریت فدراسیون به فوتبال ایران کمک کنید» نظرش را می‌گوید: «من به هیچ عنوان دوست ندارم کار مدیریتی انجام دهم و از زمانیکه فوتبال را کنار گذاشتم مربی‌گری کردم و مربی تیم ملی هم بودم اما در کارهای مدیریتی‌ به هیچ عنوان وارد نشده‌ام چراکه مستطیل سبز را بیشتر از هر چیزی دوست دارم و علاقه‌ای به پشت میز نشستن ندارم.»

علی دایی: از باشگاه‌های خارجی پیشنهاد برای مربی‌گری دارم

وی در پاسخ به این سوال یورونیوز که «پیش‌تر صحبت از همکاری شما با برخی باشگاه‌هی خارجی به میان آمده بود؛ بفرمایید برنامه آینده علی دایی پس از مربی‌گری در فوتبال ایران چیست؟» اینگونه توضیج می‌دهد: «درباره همکاری‌ام با باشگاه خارجی چند پیشنهاد داشتم که هنوز به نتیجه نرسیده است و دوست دارم اگر جایی می‌روم به عنوان سرمربی کار کنم.»

اما وی به غیبت هواداران فوتبال از استادیوم‌های ورزشی هم اشاره می‌کند و می‌گوید: «فوتبال با طرفدارهایش زیباتر است و روح خاصی می‌گیرد. فوتبال بدون طرفداران و تماشاگران به نظر من معنایی ندارد. ما هر چیزی که داریم از حمایت طرفداران بوده است. برای همه طرفداران فوتبال دنیا آرزو می‌کنم که هر چه سریعتر کووید-۱۹ از بین برود و تماشاچیان به راحتی بتوانند مثل قبل به استادیوم‌ها بروند و تیم‌های خود را تشویق کنند.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین تقابل کیروش با شاگردان سابق؛ جدال تیم ملی ایران با قطر برای کسب قهرمانی تورنمنت اردن

حرکت جنجالی رونالدو در لیگ عربستان؛ ستاره پرتغالی النصر در خطر محرومیت قرار گرفت

جام ملت‌های آسیا؛ کار دشوار تیم ملی در مقابل تیمی که سخت گل می‌خورد