Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رونالدو پس از ثبت ۷۰۰ گل: من دنبال رکورد نیستم، رکوردها من را دنبال می‌کنند

کریس رونالدو، کاپیتان تیم ملی پرتغال
کریس رونالدو، کاپیتان تیم ملی پرتغال Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کاپیتان تیم ملی پرتغال همچنین بیشترین تعداد آقای گلی، بیشترین پاس گل و بیشترین قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را به عنوان رکورد در کارنامه حرفه ای خود به ثبت رسانده است.

آگهی

کریستیانو رونالدو، ستاره نامدار فوتبال جهان و تیم ملی پرتغال پس از به ثمر رساندن هفتصدمین گل دوران حرفه ای خود مقابل اوکراین گفت که حساب رکوردها از دستش خارج شده و از این پس این رکوردها هستند که به دنبال او می گردند.

تیم ملی پرتغال دوشنبه شب در چارچوب رقابت های مقدماتی یورو۲۰۲۰ میهمان اوکراین بود و در این مسابقه با نتیجه ۲ به ۱ شکست خورد. تنها گل تیم ملی پرتغال را کریس رونالدو در دقیقه ۷۲ از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

مهاجم و کاپیتان تیم ملی پرتغال پس از این مسابقه و در حالی که برای نود و پنجمین بار با پیراهن تیم ملی کشورش گلزنی کرده بود، به خبرنگاران گفت: «طبیعی است که رکوردها یکی پس از دیگری از راه می رسند اما من به دنبالشان نیستم، بلکه آنها من را دنبال می کنند.»

ستاره باشگاه یوونتوس ایتالیا در ادامه یادآور شد که «رسیدن به این آمار کار هر کسی نیست و من از همه، به خصوص هم تیمی ها، همکاران و مربیان و هم آنهایی که کمک کردند کریستیانو چنین بازیکنی باشد، تشکر می کنم.»

کریس رونالدو رسیدن به این رکورد جدید (به ثمر رساندن ۷۰۰ گل) در دوران فوتبالی اش را پس از مسابقه مقابل اوکراین شعف آور توصیف و در عین حال تصریح کرد که این اتفاق کمی تلخ مزه بود زیرا هنگام شکست تیم ملی کشورش رقم خورده است.

او در خصوص علت شکست در این مسابقه نیز گفت: «ما بازی خوبی از خود به نمایش گذاشتیم اما نتیجه را واگذار کردیم. آنچه در توان داشتیم در این بازی ارائه کردیم و موقعیت های زیادی را هم خلق کردیم.»

بیشتر بخوانید:

رونالدو پیش از این با به ثمر رساندن ۱۲۷ گل در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا رکوردی جالب را از این حیث در تاریخ این مسابقات به نام خود ثبت کرده است. او همچنین با به ثمر رساندن ۱۷ گل در رقابت های فصل ۲۰۱۳ - ۲۰۱۴ رکورد بیشترین تعداد گل در یک فصل از مسابقات لیگ قهرمانان اروپا را از خود به جای گذاشته است.

کاپیتان تیم ملی پرتغال همچنین بیشترین تعداد آقای گلی، بیشترین پاس گل و بیشترین قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را به عنوان رکورد در کارنامه حرفه ای خود به ثبت رسانده است.

کریس رونالدو در حالی که کمی بیشتراز یک فصل از حضورش در باشگاه یوونتوس ایتالیا نمی گذرد در ۵۱ مسابقه با پیراهن این تیم ۳۲ بار پایش به گلزنی باز شده است.

پرتغال برغم باخت دوشنبه شب مقابل اوکراین با یازده امتیاز از شش مسابقه در مکان دوم جدول گروه G مسابقات انتخابی یورو۲۰۲۰ جای گرفت. رونالدو و یارانش در صورت پیروزی در دو مسابقه آخر مقابل لیتوانی و لوگزامبورگ که در خانه برگزار می شود به دور نهایی این مسابقات راه پیدا خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدور قرار منع تعقیب برای کریستیانو رونالدو به اتهام تجاوز در ایالات متحده آمریکا

یوونتوس به دلیل اتهام تجاوز جنسی علیه رونالدو برای دیدارهای تداکاتی به آمریکا نمی رود

آغاز المپیک با بازی فوتبال جنجالی آرژانتین و مراکش و صدای زیاد بلندگو در هنگام پخش سرود ملی اسرائیل