Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آمار ترک تحصیل در اتحادیه اروپا؛ مردان بیشتر از زنان از تحصیلات عالیه فراری هستند

دانشجوی دکترا در مجارستان
دانشجوی دکترا در مجارستان Copyright Tibor Rosta/MTVA - Media Service Support and Asset Management Fund
Copyright Tibor Rosta/MTVA - Media Service Support and Asset Management Fund
نگارش از یورونیوزفارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تازه ترین گزارش یورواستات، اداره آمار اتحادیه اروپا، نشان می دهد که در ده سال گذشته جوانان بیشتری تمایل به ادامه تحصیلات عالیه در اروپا پیدا کرده اند.

آگهی

تعداد جوانان بین ۱۸ تا ۲۴ ساله که از ادامه تحصیل در اروپا سر باز می زنند بصورت محسوسی در ۱۰ سال اخیر کاهش یافته است.

به گفته اداره آمار اروپا، یورواستات، میانگین نرخ این جوانان از ۱۳.۸ درصد در سال ۲۰۱۰ به ۹.۹ درصد در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

مردان بیشتر از زنان از تحصیلات عالیه فراری هستند

همچنین در این گزارش اداره آمار اروپا می خوانیم که مردان جوان بیشتر از زنان اروپایی از تحصیلات عالیه سرباز می زنند. ۱۱.۸ درصد از مردان و تنها ۸ درصد از زنان جوان در این بخش آماری قرار می گیرند.

اتحادیه اروپا تصمیم دارد نرخ ترک تحصیل زودهنگام جوانان را تا سال ۲۰۳۰ به زیر ۹ درصد در کل اتحادیه برساند. با روند فعلی به نظر می رسد چنین خواستی امکان پذیرخواهد بود، چرا که به جز بخش محدودی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بقیه موفق شده اند نرخ ترک تحصیلات عالیه در میان جوانان را کاهش دهند.

در میان کشورهای ناموفق عضو اتحادیه اروپا نام اسلواکی، چک، مجارستان، سوئد، لوکزامبورگ و بلغارستان دیده می شود که البته نرخ افزایش زیر ۳ درصد در ۱۰ سال گذشته در این کشورها گزارش شده است.

کرواسی و یونان موفق ترین کشورها از نظر اشتیاق جوانان به ادامه تحصیلات عالیه

آمارها نشان می دهند که در سال ۲۰۲۰ کرواسی تنها با ۲.۲ درصد انصراف از تحصیلات عالیه جوانان بین ۱۸ تا ۲۴ سال مواجه بوده است. موفق ترین کشور اروپایی در این زمینه؛ پس از کرواسی، یونان با ۳.۸ درصد، اسلوونی با ۴.۱ درصد، ایرلند با ۵ درصد و لهستان با ۵ درصد قرار می گیرند.

تمایل بالای جوانان ایتالیایی و اسپانیایی به انصراف از ادامه تحصیل در دانشگاه

در مقابل این کشورها، مالت و اسپانیا و رومانی و ایتالیا و بلغارستان قرار می گیرند که آمار جوانان منصرف از ادامه تحصیل بین ۱۲ تا ۱۶.۷ درصد گزارش شده است. ناموفق ترین کشور عضو اتحادیه اروپا در این زمینه مالت با ۱۶.۷درصد و اسپانیا با ۱۶ درصد هستند.

پیش بینی می شود که ۱۸ کشور از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا موفق شوند تا سال ۲۰۳۰ به هدف اصلی کمیسیون این اتحادیه، کاهش نرخ جوانان منصرف از تحصیل به زیر ۹ درصد، برسند.

بلژیک، چک، استونی، ایرلند، یونان، فرانسه، کرواسی، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، هلند، اتریش، لهستان، اسلوونی، اسلواکی، فنلاند و سوئد و پرتغال در این لیست قرار می گیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مادربزرگ ۸۷ ساله مصری خواندن و نوشتن می‌آموزد

شرایط کار دانشجویی در ۸ کشور اروپایی منتخب

کدام کشورهای اتحادیه اروپا بیشترین آمار ازدواج و طلاق را ثبت کردند؟