جو بایدن عینک خلبانی مورد علاقه‌اش را به ولادیمیر پوتین هدیه داد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
عینک آفتابی «کنکورد» که جو بایدن به ولادیمیر پوتین هدیه داد
عینک آفتابی «کنکورد» که جو بایدن به ولادیمیر پوتین هدیه داد   -  کپی رایت  AFP

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در جریان ملاقات اخیرش با ولادیمیر پوتین، همتای روسی خود به او یک عینک خلبانی هدیه داد.

این مدل عینک آفتابی ساخت یک شرکت آمریکایی به نام «رندولف انجینیرینگ» است که رئیس جمهوری ایالات متحده شخصاً به آن علاقه زیادی دارد. پیتر واسکیویچ، مدیر عامل «رندولف انجینیرینگ» گفته که از اهدای یکی از محصولات شرکتش به عنوان هدیه ای دیپلماتیک به رئیس جمهوری روسیه «شگفت‌زده» شده است.

وی گفت که پس از افزایش ناگهانی تماس‌های تلفنی با شرکتش و همچنین اشاره به آن در شبکه‌های اجتماعی، از اهدای یکی از محصولاتش به عنوان هدیه‌ای دیپلماتیک به ولادیمیر پوتین مطلع شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
بایدن پس از دیدار با پوتین در حالی که عینک آفتابی مورد علاقه‌اش را به چشم زده است سوار هواپیما می‌شودAP Photo

شرکت «رندولف انجینیرینگ» از سال ۱۹۷۸ تاکنون با ارتش آمریکا برای تامین عینک‌های آفتابی قرارداد دارد. این شرکت علاوه بر فروش عادی مدل عینک‌های خلبانی خود هر ماه ۲۵ هزار عدد از این عینک‌ها را به ارتش آمریکا تحویل می‌دهد.

این مدل عینک که «کنکورد» نام دارد در یکی از شهرهای کوچک ایالت ماساچوست در شمال شرقی ایالات متحده تولید می‌شود. در نامگذاری این مدل عینک از نام هواپیمای مافوق صوت «کنکورد» الهام گرفته شده است.

شرکت «رندولف انجینیرینگ» در سال ۱۹۷۳ کار خود را آغاز کرده و در پایگاه اینترنتی خود بر اهمیت «ارزش‌های خانواده آمریکایی» تاکید کرده است.

پیتر واسکیویچ گفت که اطمینان دارد جو بایدن عینک آفتابی ساخت «رندولف انجینیرینگ» را به عنوان «نمادی از میراث ملی آمریکا» به همتای روسی خود هدیه داد. وی ابراز امیدواری کرد که این مدل عینک پس از دیدار اخیر روسای جمهوری آمریکا و روسیه به «نمادی از صلح» تبدیل شود.

جو بایدن روز چهارشنبه در پایان سفر اروپایی خود در یک ویلای قدیمی در شهر ژنو با ولادیمیر پوتین دیدار کرد.