آنتونیو کونته رسما از اینترمیلان رفت

آنتونیو کونته
آنتونیو کونته Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنتونیو کونته که با این تصمیم و نیز با پیشنهاد کاهش دستمزد بازیکنانش مخالف بود، از خیر موفقیت‌های اروپایی بیشتر با اینتر گذشت و به این ترتیب او که از سال ۲۰۱۹ به اینتر پیوسته بود، یک سال پیش از تاریخ پایان قراردادش از این تیم رفت.

آگهی

اخبار غیررسمی روزهای اخیر در مورد اختلاف جدی آنتونیو کونته با مسئولان باشگاه اینترمیلان بالاخره تأیید شد و این مربی توانمند با نراتزوری‌ها خداحافظی کرد.

باشگاه اینترمیلان در روز چهارشنبه ۲۶ مه (۵ خرداد) با اعلام رسمی جدایی کونته، از این مربی بزرگ سپاسگزاری کرده و گفته است که «قدردان» او خواهد ماند.

آنتونیو کونته که در فصل اول حضور خود در اینترمیلان، با این تیم ابتدا به مقام دوم سری آ و پس از آن به فینال لیگ اروپا صعود کرده بود، علاوه بر آن موفق شد همین تیم را بعد از ۱۱ سال به قهرمانی سری آ ایتالیا برساند.

اپلیکیشن یورونیوز را از پل استور دانلود کنید

دلیل جدایی مربی ۵۲ ساله اینتر از این تیم به ویژه به مشکل او با سیاست‌های اقتصادی جدید این باشگاه برمی‌گردد. مسئولان باشگاه اینترمیلان که از چندی پیش در تنگنای مالی قرار گرفته‌اند به این نتیجه رسیدند که گروهی از بهترین ستارگان تیم را به باشگاه‌های دیگر بفروشند تا به این وسیله ۱۰۰ میلیون یورو به دست بیاورند.

آنتونیو کونته که با این تصمیم و نیز با پیشنهاد کاهش دستمزد بازیکنانش مخالف بود، از خیر موفقیت‌های اروپایی بیشتر با اینتر گذشت و به این ترتیب او که از سال ۲۰۱۹ به اینتر پیوسته بود، یک سال پیش از تاریخ پایان قراردادش از این تیم رفت تا برای فصل بعدی در تیم دیگری مشغول کار شود.

بر پایه برخی اخبار تأیید نشده قرار است سیمونه اینتزاگی، مربی کنونی لاتزیو به عنوان جانشین کونته از رم به میلان برود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سری آ در پیشواز ۲۵ نوامبر؛ رونالدو و ابراهیموویچ با خطی سرخ بر چهره به میدان رفتند

سردار آزمون در رم؛ مهاجم لورکوزن شاگرد مورینیو می‌شود

بوفون کفش‌های خود را می‌آویزد؛ اسطوره ایتالیایی جانشین ویالی می‌شود؟