Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پایانی برای شایعات؛ نتیجه تست مصرف مواد مخدر برنده ایتالیایی یوروویژن منفی شد

Members of the band Maneskin from Italy
Members of the band Maneskin from Italy Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیش از این، انتشار تصویری از خواننده ایتالیایی این گروه که در شب برگزاری مراسم نهایی در روتردام روی میز خم شده بود، شایعاتی را بر سر زبان‌ها انداخت مبنی بر اینکه او در حال مصرف کوکائین بوده است.

آگهی

نتیجه تست مصرف مواد مخدر دامیانو دیوید، خواننده اصلی گروه ایتالیایی «مانسکین» و برنده رقابت آواز یوروویژن سال ۲۰۲۱ منفی است.

این خبری بود که روز دوشنبه از سوی سازمان‌دهندگان این رقابت اعلام شد.

پیش از این، انتشار تصویری از خواننده ایتالیایی این گروه که در شب برگزاری مراسم نهایی در روتردام روی میز خم شده بود، شایعاتی را بر سر زبان‌ها انداخت مبنی بر اینکه او در حال مصرف کوکائین بوده است.

اتحادیه پخش اروپا موسوم به «ای‌بی‌یو» که مجری این رقابت بزرگ سالانه با صدها میلیون تماشاگر است، در بیانیه‌ای اعلام کرد پس از طرح این شایعات همۀ فیلم‌های موجود را بررسی کرده و دامیانو دیوید نیز روز دوشنبه داوطلبانه تست مواد مخدر داده است.

در این بیانیه آمده است: «نتیجه تست مواد مخدر او منفی بود و هیچ ماده مخدری نیز در محل برگزاری رقابت‌ها استفاده نشده بود. بنابراین ما این موضوع را پایان یافته می‌دانیم.»

اتحادیه پخش اروپا همچنین اعلام داشت: «ما نگران هستیم که حدس و گمان‌های نادرست باعث ایجاد اخبار دروغین شود و با این کار، کل این رویداد تحت‌الشعاع قرار بگیرد و گروهی را ناعادلانه تحت تاثیر قرار دهد.»

این اتحادیه یک بار دیگر این پیروزی را به گروه ایتالیایی «مانسکین» تبریک گفته و ابراز امیدواری کرده است که با همکاری شبکه تلویزیونی «رای» ایتالیا، سال آینده یک رقابت تماشایی را در این کشور برگزار کنند.

فرانسه با هنرنمایی «باربارا پراوی» و آواز «Voilà» توانست به مقام دوم رقابت‌های امسال برسد. اگرچه پس از گسترش این شایعات، رئیس رادیو تلویزیون فرانسه به عنوان مسئول گروه فرانسوی شرکت کننده در یوروویژن اعلام کرده بود کشورش قصد شکایت ندارد، اما کلمان بون، وزیر مشاور در امور اروپایی فرانسه خواستار «شفافیت کامل» در این موضوع شده بود.

دامیانو دیوید، خواننده اصلی گروه ایتالیایی «مانسکین» نیز در توضیح رفتارش اعلام کرد که در جریان رقابت‌ها، روی میز خم شده بود و به پایین نگاه می‌کرد زیرا توماس راگی، گیتاریست گروه یکی از گیلاس‌های شراب را شکسته بود.

او پیش از انجام تست نیز در جریان یک نشست خبری اعلام کرد: «من مواد مخدر مصرف نمی‌کنم. لطفا چنین چیزی نگویید. هیچ کوکائینی نبوده. خواهش می‌کنم این حرف را نزنید.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شایعه مصرف کوکائین در مسابقه آوازخوانی یوروویژن؛ فرانسه: شکایتی نداریم

فرانسوی ایرانی‌تبار برنده رتبه دوم مسابقات یوروویژن ۲۰۲۱ شد

هلند برندۀ فینال رقابت آواز یوروویژن سال ۲۰۱۹ میلادی شد