بقایای ۱۴ جسد در خانه مامور سابق پلیس در السالوادور پیدا شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
پلیس السالوادور در حال تفتیش خانه یک نیروی سابق پلیس این کشور است
پلیس السالوادور در حال تفتیش خانه یک نیروی سابق پلیس این کشور است   -  کپی رایت  آسوشیتدپرس

دادستانی السالوادور اعلام کرد که تاکنون بقایای ۱۴ جسد را در خانه یک نیروی سابق پلیس پیدا کرده‌اند. وی در ماه جاری به اتهام قتل دو زن بازداشت شد.

مقامات گفته‌اند که این پرونده یک زنجیر از قتل‌ها را شامل می‌شود که ممکن است در مدت یک دهه رخ داده باشد. طبق گمانه زنی رسانه‌های محلی احتمال کشته شدن ۲۰ نفر وجود دارد.

هوگو اوسوریو چاوز، اوایل این ماه به اتهام قتل یک زن ۵۷ ساله و دختر ۲۶ ساله او بازداشت شد. اوسوریو چاوز ۵۱ ساله پیش از این به دلیل جرایم جنسی تحت تعقیب قرار گرفته و به کشتن این دو نفر اعتراف کرده بود.

پس از بازداشت این پلیس سابق، کار تفتیش از خانه او در شهر شرقی چالچوآپا آغاز شد. به گفته دادستان، در این جست‌وجو هشت گودال پیدا شد که ۱۴ جسد در آن‌ها قرار داشت که برخی از اجساد احتمالا مربوط به دو سال قبل بوده باشد.

وزیر دادگستری السالوادور اعلام کرد که بقایای اسکلت‌های پیدا شده برای تعیین هویت تحت آزمایش دی ان ای قرار می‌گیرند. وی اضافه کرد که عمق گودال‌هایی که بقایای کشته شده‌ها در آن‌ها پیدا شده، نشان می‌دهد که بیش از یک نفر در دفن آن‌ها دخیل بوده است.

طبق اطلاعات موجود در پرونده، دادستانی دستور بازداشت ۱۰ مظنون دیگر را صادر کرده است که ممکن است در این ۱۴ قتل همدست بوده باشند.

پیش از این دادستانی گفته بود که ممکن است قربانیان شامل دختران ۲، ۷ و ۹ ساله باشند.

مائوریسیو آریازا شیکاس، رئیس پلیس السالوادور گفت که اوسوریو چاوز در سال ۲۰۰۵ از نیروی پلیس اخراج شد و ممکن است به مدت یک دهه افرادی را کشته باشد.