Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رم تصمیم دادستانی مصر در پرونده شکنجه و قتل دانشجوی ایتالیایی را محکوم کرد

مدارک شخصی جولیو رجنی
مدارک شخصی جولیو رجنی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت خارجه ایتالیا تاکید کرده است که به تلاش‌های خود در تمام سطوح به ویژه در سطح اتحادیه اروپا برای مشخص شدن ابعاد پرونده قتل جولیو رجنی ادامه خواهد داد.

آگهی

ایتالیا تصمیم مصر برای صدور قرار منع تعقیب برای پنج مامور اطلاعاتی را که مظنون به شکنجه و قتل یک دانشجوی ایتالیایی هستند، محکوم کرد.

جولیو رجنی، دانشجوی دوره دکترا در دانشگاه کمبریج روز ۲۵ ژانویه سال ۲۰۱۶ در جریان سفری تحقیقاتی به قاهره مفقود شد. جسد او چند روز بعد در کنار جاده ای در حومه پایتخت مصر کشف شد.

در بیانیه روز پنجشنبه وزارت خارجه ایتالیا آمده است که صدور قرار منع تعقیب برای متهمان به شکنجه و قتل جولیو رجنی «غیرقابل قبول» است. دادستانی مصر روز چهارشنبه اعلام کرد که برای پنج مامور اطلاعاتی این کشور که متهم به نقش آفرینی در شکنجه و قتل جولیو رجنی شده بودند قرار منع تعقیب صادر کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وزارت خارجه ایتالیا تاکید کرده است که به تلاش های خود در تمام سطوح به ویژه در سطح اتحادیه اروپا برای مشخص شدن ابعاد پرونده قتل جولیو رجنی ادامه خواهد داد.

جولیو رجنی که هنگام مرگ ۲۸ سال داشت در حال تحقیق درباره اتحادیه های کارگری مصر بود. کارآگاهان ایتالیایی در سال ۲۰۱۸ پنج مامور اطلاعاتی مصر را به عنوان افراد مظنون به نقش آفرینی در قتل و شکنجه جولیو رجنی شناسایی کردند. 

پرونده قتل جولیو رجنی طی سالهای گذشته روابط رم و قاهره را تحت تاثیر قرار داده است. ایتالیا بارها در این مدت مقامات مصر را به عدم همکاری برای کشف حقیقت در این پرونده متهم کرده است.

دادستانی ایتالیا پیش از این نام چهار مامور اطلاعاتی مصر را به عنوان افراد مظنون به نقش آفرینی در قتل و شکنجه جولیو رجنی اعلام کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیرترین دانشجوی ایتالیا در ۹۶ سالگی فارغ‌التحصیل شد

ویروس کرونا جان روزنامه نگار مصری را چند روز پس از آزادی از زندان گرفت

فیلمساز ۲۴ ساله مصری منتقد عبدالفتاح سیسی در زندان درگذشت