Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اسرائیل با موشک ساختمان محل استقرار شبکه الجزیره و خبرگزاری آسوشیتدپرس را در غزه منهدم کرد

برج محل استقرار رسانه‌های بین‌المللی در غزه در پی بمباران ارتش اسرائیل منهدم شد
برج محل استقرار رسانه‌های بین‌المللی در غزه در پی بمباران ارتش اسرائیل منهدم شد Copyright AP/AP
Copyright AP/AP
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برج ۱۳ طبقه‌ای که محل استقرار دفتر شبکه الجزیره (به زبان انگلیسی) و خبرگزاری آسوشیتدپرس در نوار غزه بود، عصر شنبه و در پی حمله هوایی ارتش اسرائیل منهدم شد.

آگهی

برج ۱۳ طبقه‌ای «جلا» که محل استقرار دفتر شبکه الجزیره (به زبان انگلیسی) و خبرگزاری آسوشیتدپرس در نوار غزه بود، عصر شنبه و در پی حمله هوایی ارتش اسرائیل با اصابت سه موشک منهدم شد.

مدیر خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس می‌گوید از این حمله اسرائیل «بهت‌زده و وحشت‌زده» شده است. شبکه تلویزیونی الجزیره نیز این حمله را اقدامی وحشیانه خواند که هدفش جان خبرنگاران‌ و ممانعت از افشای واقعیت بوده است.

خبرنگاران این دو رسانه می‌گویند تنها چند دقیقه پیش از هدف قرار گرفتن برج محل استقرارشان از محل گریخته و شاهد نابودی آن بودند.

جواد مهدی ، مالک برج جلا گفت که یک افسر اطلاعاتی اسرائیل قبل از این که به برج حمله شود به او هشدار و یک ساعت فرصت داده است تا ساختمان تخلیه شود. آقای مهدی می‌گوید ده دقیقه دیگر از مامور اطلاعاتی اسرائیل وقت خواسته تا خبرنگاران بتوانند تجهیزات خود را جمع کنند، درخواستی که رد شده است.

ارتش اسرائیل می گوید «تجهیزات نظامی حماس» در برج هدف جنگنده‌های اسرائیلی بوده است. در ادامه بیانیه ارتش آمده است «این ساختمان همچنین دفاتر رسانه‌های غیرنظامی را در خود جای داده و گروه تروریستی حماس در پشت آن پنهان شده و به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کرده است».

ارتش اسرائیل می‌گوید پیش از حمله به غیرنظامیان داخل ساختمان هشدار و برای ترک برج به آنها وقت کافی داده است.

واکنش کاخ سفید

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، ساعتی پس از فروریختن برج جلا نوشت «امنیت روزنامه نگاران» از مهمترین وظایف است.

خانم ساکی در توییتی نوشت ما مستقیماً به اطلاع اسرائیلی‌ها رسانده‌ایم که اطمینان از امنیت و سلامت روزنامه نگاران و رسانه‌های مستقل از اصلی‌ترین مسئولیت‌هاست».

سیزده فلسطینی از جمله ۸ کودک در جریان حملات روز شنبه اسرائیل به نوار غزه کشته شدند

مقام‌های فلسطینی اعلام کردند روز شنبه و در جریان حملات اسرائیل به نوار غزه ۱۳ نفر تا عصر این روز جان خود را از دست دادند. با توجه به ادامه شلیک موشک از غزه به اسرائیل و ادامه بمباران این باریکه، به احتمال زیاد شمار قربانیان در ساعات آینده افزایش می‌یابد.

ده نفر از قربانیان روز شنبه، از جمله هشت کودک، اعضای یک خانواده بودند که خانه‌شان در اردوگاه آوارگان در غرب نوار غزه هدف بمباران قرار گرفت.

از زمان آغاز دور جدید جنگ میان غزه و اسرائیل تا لحظه تنظیم این خبر، ۱۳۹ فلسطینی و ۱۰ اسرائیلی کشته شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل اقدامات قانونی را برای بستن شبکه تلویزیونی «الجزیره» در خاک خود آغاز کرد

جنگ غزه؛ حماس از احتمال برقراری آتش‌بس در دو روز آینده خبر داد

نتانیاهو همزمان با نشست شورای امنیت با محوریت بحران غزه: حملات زمان‌بر خواهد بود