Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برنده بخت‌آزمایی ۲۶ میلیون دلاری بلیط را به اشتباه در ماشین لباسشویی شست

بخت‌آزمایی کالیفرنیا
بخت‌آزمایی کالیفرنیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برنده جایزه ۲۶ میلیون دلاری مسابقه بخت‌آزمایی کالیفرنیا در آمریکا ممکن است به معنای واقعی کلمه شانس ثروتمند شدن خودش را راهی مجرای فاضلاب کرده باشد.

آگهی

برنده جایزه ۲۶ میلیون دلاری مسابقه بخت‌آزمایی کالیفرنیا در آمریکا ممکن است به معنای واقعی کلمه شانس ثروتمند شدن خودش را راهی مجرای فاضلاب کرده باشد.

بلیط مسابقه بخت‌آزمایی کالیفرنیا، موسوم به سوپرلوتو پلاس، روز ۱۴ نوامبر در فروشگاهی در حومه لس‌آنجلس به فروش رفته بود با این حال تا کنون کسی به صورت رسمی ادعای برنده بودن نکرده است.

یک کارمند فروشگاه اسپرانزا هرناندز، که بلیط برنده در آن‌جا فروخته شده است، گفت روز چهارشنبه زنی آمد و به کارگران گفت که بلیط را در جیب شلوار خود گذاشته و این بلیط در لباسشویی از بین رفته است.

مدیر فروشگاه به تلویزیون محلی KTLA گفت دوربین‌های مداربسته فروشگاه آن زن را نشان می‌دهند که بلیط را خریداری کرده و کارگران فروشگاه وی را به عنوان یکی از مشتریان ثابت می‌شناسند.

مقامات قرعه‌کشی می‌گویند کسی که معتقد است برنده مسابقه شده ولی اصل بلیط را گم کرده، باید فرمی را برای ادعای خود پر کند و شواهدی مبنی بر داشتن بلیط ارائه دهد هچون عکس پشت و رو از بلیط.

یک نسخه از فیلم دوربین‌های مداربسته به مقامات مسابقه بخت‌آزمایی کالیفرنیا تحویل داده شده و کتی جانسون، سخنگوی قرعه‌کشی، گفته است موسسه این ادعا را بررسی خواهد کرد.

علیرغم اعلام شماره بلیط برنده، هنوز کسی با بلیط در دست به مسئولان برگزاری قرعه‌کشی کالیفرنیا مراجعه نکرده است. امری که به گفته مقامات برگزار کننده برای جایزه‌های اصلی چندین میلیون دلاری امری تقریبا نادر به شمار می‌رود.

خورخه دی لا کروز، سخنگوی قرعه کشی، به نشریه لس آنجلس تایمز گفت از سال ۱۹۹۷ بدین سو تنها چهار بار جایزه بالاتر از ۲۰ میلیون دلاری بدون صاحب باقی مانده است. یکی از این چهار بار جایزه ۶۳ میلیون دلاری سال ۲۰۱۵ بود که کسی به عنوان برنده آن معرفی نشد.

برنده جایزه، در صورت تایید شدن، می‌تواند کل مبلغ ۲۶ میلیون دلار را به صورت اقساط سالانه دریافت کند یا گزینه دریافت نقدی یکجای ۱۹.۷ میلیون دلاری را بپذیرد. اگر کسی با ارائه شواهد کافی ادعا نکند که بلیط را داشته است، مبلغ ۱۹.۷ میلیون دلار به مدارس دولتی کالیفرنیا داده می‌شود.

در صورت پیدا شدن فرد برنده فروشگاهی که بلیط را فروخته است نیز ۱۳۰ هزار دلار جایزه کسب می‌کند.

به اینستاگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برنده لاتاری بزرگ آمریکا یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار به جیب خواهد زد

زن آمریکایی به فاصله ۱۰ هفته دوبار برنده جایزه یک‌میلیون دلاری بخت‌آزمایی شد

دو زن جسد پیرمردی را به بانک بردند و از حسابش برداشت کردند