آزمایش «لباس پرواز» در کانال مانش توسط نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
استفاده از تجهیزات مدرن توسط نیروی سلطنتی دریایی بریتانیا
استفاده از تجهیزات مدرن توسط نیروی سلطنتی دریایی بریتانیا   -  Copyright  Royal Navy via Storyful

نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا در جریان یک رزمایش محدود فناوری نوین «لباس پرواز برای عملیات دریایی» را در کانال مانش آزمایش کرد.

نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا گفته است که در روز ۱۱ اردیبهشت (۱ مه) واحدهای تکاور ۴۲ و ۴۷ پایگاه پلی‌موث حاضر بوده‌اند و به افراد شرکت «صنایع جاذبه» (Gravity Industries)، سازنده لباس پرواز، برای آزمایش این محصول جدید که امکان حرکت روی سطح آب را برای افراد فراهم می‌کند کمک کرده‌اند.

شرکت «صنایع جاذبه» که در سال ۲۰۱۷ بنیان گذاشته شده است لباس‌های پروازی اختراع شده توسط ریچارد براونینگ، عضو سابق نیرویی دریایی سلطنتی بریتانیا و بنیانگذار آن، را به خریداران عرضه می‌کند.

به گفته نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا، در این آزمایش توانایی بلند شدن و قابلیت‌های حرکتی این لباس با همراهی قایق‌های واکنش سریع و کشتی گشت‌زن HMS Tamer امتحان شده است.

بازوی دریایی ارتش بریتانیا گفته است کاربرد این لباس و تکنیک‌های حرکتی آن در دریا نظیر عمود پرواز بودن هرچند چشمگیر است، با این حال کارشناسان برآورد کرده‌اند که این وسیله هنوز به قدری آماده نیست که بتواند در بُعد نظامی مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از تجهیزاتی که به افراد نظامی قابلیت پرواز روی سطح زمین را می‌دهند، پیشتر در فرانسه نیز امتحان شده بود.

سال گذشته فرانکی زاپاتا، مخترع فرانسوی سوار بر یک صفحه پرنده مجهز به موتور جت مسیر ۱۴۰ کیلومتری شمال فرانسه تا خلیج «سنت مارگارت» واقع در بریتانیا را با موفقیت طی کرده بود.

به اینستاگرام یورونیوز بپیوندید