Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

گزارش صداوسیمای ایران از توافق با آمریکا بر سر مبادله زندانیان؛ واشنگتن تکذیب کرد

گزارش صداوسیمای ایران از توافق با آمریکا بر سر مبادله زندانیان
گزارش صداوسیمای ایران از توافق با آمریکا بر سر مبادله زندانیان Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در گزارش تلویزیون ایران به نقل از این منبع ناشناس گفته شد که بریتانیا برای آزادی نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی-بریتانیایی ۴۰۰ میلیون پوند به دولت ایران پرداخت خواهد کرد.

آگهی

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا دقایقی پس از انتشار گزارش صدا و سیمای ایران مبنی بر توافق دو کشور بر سر مبادله زندانیان گفت گزارش های منتشر شده در مورد دستیابی به چنین توافقی «صحت ندارد».

وی افزود: «همانطور که گفته ایم، ما همواره پرونده آمریکایی های بازداشت یا مفقودشده در ایران را مطرح کرده ایم. ما تا وقتی که آنها در کنار خانواده هایشان قرار گیرند دست بر نمی داریم.»

تلویزیون ایران به نقل از یک مقام ناشناس روز یکشنبه اعلام کرد که ایران و آمریکا بر سر مبادله شماری از زندانیان به توافق دست یافته اند.

در گزارش تلویزیون ایران به نقل از این منبع ناشناس گفته شد که بریتانیا برای آزادی نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی-بریتانیایی ۴۰۰ میلیون پوند به دولت ایران پرداخت خواهد کرد. گفته می شود این مبلغ معادل بدهی بریتانیا به دولت ایران است.

از سوی دیگر و بنا به همین گزارش آزادی هفت میلیارد دلار از اموال توقیف شده ایران بخشی از توافق تهران با واشنگتن است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در گزارش صدا و سیمای ایران آمده بود: «آمریکایی ها با آزادی هفت میلیارد دلار از اموال توقیف شده و مبادله چهار ایرانی فعال در دور زدن تحریم ها در ازای آزادی چهار جاسوس آمریکایی که بخشی از دوره محکومیت خود را سپری کرده اند موافقت کردند.»

در این گزارش اشاره ای به نام زندانیان ایرانی که قرار است آزاد شوند نشده است. نامی از «جاسوسان آمریکایی» که قرار است آزاد شوند هم در این گزارش برده نشد. 

نازنین زاغری رتکلیف هفته گذشته در دومین پرونده قضایی خود به یک سال زندان و منع خروج از کشور محکوم شد. دوره پنج ساله محکومیت او به اتهام «جاسوسی» اواخر سال گذشته به پایان رسیده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه مذاکرات برجامی در وین؛ کندی پیشرفت در پی عدم رویارویی مستقیم ایران و آمریکا

ارتش آمریکا از رویارویی اخیر شناور سپاه با کشتی خود در خلیج فارس خبر داد

سعید لیلاز به یورونیوز: تحریم‌های اتحادیۀ اروپا به سود بناپارتیسم در ایران است