آزمایش کرونای ۱۰ درصد مسافران یک پرواز از هند به ایتالیا مثبت اعلام شد

فرودگاه رم
فرودگاه رم Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقام‌های بهداشتی ناحیه لاتزیوی ایتالیا روز پنجشنبه ۲۹ آوریل (۹ اردیبهشت) اعلام کردند که آزمایش کرونای حدود ۱۰ درصد از مسافران و خدمه هواپیمایی که عصر چهارشنبه از هند وارد رم شد مثبت است.

آگهی

مقام‌های بهداشتی ناحیه لاتزیوی ایتالیا روز پنجشنبه ۲۹ آوریل (۹ اردیبهشت) اعلام کردند که آزمایش کرونای حدود ۱۰ درصد از مسافران و خدمه هواپیمایی که عصر چهارشنبه از هند وارد رم شد، مثبت بوده است.

آلسیو داماتو به آژانس خبرنگاران ایتالیایی گفت: «ساعت ۲۱:۱۵ دیروز یک پرواز از هند در فرودگاه فیومیچینو رم به زمین نشست که ۲۱۳ مسافر و ۱۰ خدمه داشت.»

وی افزود: «آزمایش‌ها نشان داد که ۲۳ نفر به کرونا مبتلا هستند با این حال خیلی زود است که بگوییم این افراد مبتلا به گونه جهش یافته کرونا در هند بوده‌اند، چراکه تعیین توالی ویروس همچنان ادامه دارد.»

این مقام ایتالیایی تاکید کرد که همه مسافران مبتلا به کرونا و افراد در تماس با آن‌ها به «هتل‌های کووید» منتقل و در آنجا قرنطینه می‌شوند.

ایتالیا از روز یکشنبه ورود افراد از هند را به خاک خود ممنوع کرده است اما پروازها بین دو کشور همچنان برقرار است تا اجازه دهد ساکنان ایتالیایی هند به کشور خود برگردند. وزارت بهداشت ایتالیا روز چهارشنبه محدودیت‌های سفری را افزایش داده و ورود مسافران از بنگلادش را نیز ممنوع کرد.

طبق آمار رسمی در شبانه‌روز گذشته در هند ۳۷۵ هزار نفر به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و در این مدت ۳ هزار و ۶۴۵ نفر بر اثر کرونا جان باخته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جولان کرونا در هند؛ ۳ هزار مرگ در یک روز، ۲ میلیون ابتلا در یک هفته

کنشگران هندی به‌هردری می‌زنند تا مردم ماسک بزنند

شاهکار یا کلاهبرداری؟ تابلوی «مونالیزای آیزول‌ورث» در ایتالیا به نمایش گذاشته شد