نیم میلیون اثر هنری دزدیده شده در ایتالیا در سال ۲۰۲۰ کشف شد

کشف نیم میلیون آثار فرهنگی سرقت شده در ایتالیا
کشف نیم میلیون آثار فرهنگی سرقت شده در ایتالیا Copyright CANVA PRO
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق گزارش منتشر شده از واحد حفاظت از میراث هنری ایتالیا، پلیس در سال ۲۰۲۰ توانست ۵۰۱ هزار و ۵۷۴ اثر هنری را در ایتالیا و خارج از کشور شناسایی کند.

آگهی

یک نهاد متخصص در حفاظت از میراث فرهنگی ایتالیا روز پنجشنبه ۲۹ آوریل (۹ اردیبهشت) اعلام کرد که بیش از نیم میلیون اثر هنری مسروقه یا تقلبی در سال ۲۰۲۰ در این کشور کشف شد. این نهاد تاکید کرد که «حتی همه‌گیری کووید-۱۹ نیز جلوی سارقان آثار هنری را نگرفته است.»

طبق گزارش منتشر شده از واحد حفاظت از میراث هنری ایتالیا، پلیس در سال ۲۰۲۰ توانست ۵۰۱ هزار و ۵۷۴ اثر هنری را در ایتالیا و خارج از کشور شناسایی کند.

داریو فرانچینی، وزیر فرهنگ ایتالیا در یک بیانیه مطبوعاتی از این موضوع استقبال کرد و گفت: «کار آن‌ها [سارقان] هرگز متوقف نشده است حتی در این سال سخت بحران بهداشتی.»

وی تصریح کرد که آثار هنری دزدیده شده‌ای که به طور غیرقانونی از کشور خارج شده بودند به صاحبان قانونی خود بازگردانده شدند.

بیشتر آثار کشف شده متعلق به بخش‌های عتیقه، بایگانی و کتاب با ۴۸۳ هزار ۹۷۸ مورد است. اشیای حوزه باستان‌شناسی و دیرین شناسی از کاوش‌های مخفیانه با ۱۷ هزار و ۹۵۶ مورد در رده بعدی قرار دارد. علاوه بر این یک‌هزار و ۵۴۷ اثر تقلبی به ارزش ۴۱۵ میلیون یورو نیز کشف و ضبط شد.

با این حال این نوع سرقت‌ها در طی یک سال ۱۷.۶ درصد کاهش داشته است.

پنجاه مکان فرهنگی ایتالیا از سوی یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چشم انداز میراث فرهنگی ایتالیا

شاهکار یا کلاهبرداری؟ تابلوی «مونالیزای آیزول‌ورث» در ایتالیا به نمایش گذاشته شد

قتل دانشجوی دختر بار دیگر موضوع خشونت علیه زنان در ایتالیا را برجسته کرد