رئیس کمیسیون اروپا: گردشگران واکسینه شده آمریکایی تابستان می‌توانند به اروپا سفر کنند

اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا
اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا روز دوشنبه اعلام کرد که این اتحادیه در حال نهایی کردن برنامه‌های خود برای صدور مجوز به گردشگران آمریکایی است تا بتوانند به ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا سفر کنند.

آگهی

کمیسیون اروپا روز دوشنبه اعلام کرد که این اتحادیه در حال نهایی کردن برنامه‌های خود برای صدور مجوز به گردشگران آمریکایی است تا بتوانند به ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا سفر کنند.

البته کمیسیون اروپا تاریخ دقیقی برای صدور مجوز ورود گردشگران آمریکایی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا بیان نکرد. همچنین این کمیسیون مشخص نکرد که آیا رویکرد متقابل برای گردشگران اروپایی که قصد سفر به آمریکا دارند در نظر گرفته است یا نه؟

آدالبرت جانز، سخنگوی کمیسیون اروپا فقط به این نکته بسنده کرد که نهاد اجرایی اتحادیه اروپا امیدوار است این سفرها به محض ایمن بودن از سر گرفته شوند. با این حال او نگفت که آیا افرادی که هر دو دُز واکسن را زده باشند، مجوز ورود دریافت می‌کنند یا افرادی که پاسخ تست کرونایشان (PCR) منفی باشند نیز می‌توانند از این مجوز استفاده کنند.

سخنگوی کمیسیون اروپا گفت که این موضوعات، از جمله سؤال‌هایی است كه این کمیسیون برای پاسخ به آن‌ها در حال بررسی است.

او در ادامه تأکید کرد که در حال حاضر، چیزی بیش از آنچه که رئیس کمیسیون اروپا گفته است، ندارد.

نیویورک تایمز روز یک‌شنبه به نقل از اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا نوشت: «گردشگران آمریکایی که هر دو دُز واکسن تأیید شده توسط آژانس دارویی اروپا را دریافت کرده باشند، می‌توانند تابستان به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنند.»

خانم فن در لاین بدون آنکه تاریخ دقیقی برای صدور چنین مجوزی بیان کند، گفت که آمریکا در مسیر واکسیناسیون ۷۰ درصد جمعیت بزرگسالان در برابر کرونا تا اواسط ژوئن است.

او دلیل مهم اتخاذ چنین تصمیمی را تأیید واکسن‌های استفاده شده در آمریکا توسط آژانس دارویی اروپا اعلام کرد.

آمریکا برای واکسیناسیون عمومی از واکسن‌های «فایزر-بیون‌تک»، «مدرنا» و «جانسون اند جانسون» استفاده کرده است.

از همین رو خانم فن درلاین گفت: «آمریکایی ها تا آنجا كه من می‌دانم از واکسن‌های مورد تأیید آژانس دارویی اروپا استفاده می‌کنند که این موضوع، امکان مسافرت آمریکایی ها را به اتحادیه اروپا فراهم می‌کند.»

او در ادامه تصریح کرد که همه ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا بدون قید و شرط تمام افرادی را که واکسن های مورد تأیید آژانس دارویی اروپا به انان تزریق شده است، می پذیرند.

سفری که باز هم به وضعیت بیماری کرونا در آمریکا و اروپا منوط خواهد بود

با این حال سخنگوی کمیسیون اروپا تأکید کرد كه سفر گردشگران آمریكایی به كشورهای اتحادیه اروپا به وضعیت بیماری کرونا در آمریکا و اتحادیه اروپا منوط خواهد بود.

شواهد نشان می‌دهد که اتحادیه اروپا قدم‌های آخر را برای صدور گواهینامه سلامت به ساکنان اروپا بر می‌دارد تا بر اساس آن، شهروندان اروپایی بتوانند تابستان آزادانه به سراسر کشورهای عضو سفر کنند.

اگرچه خانم فن درلاین در گفتگو با نیویورک تایمز به کشورهای عضو اتحادیه اروپا اشاره دارد اما برخی کشورها گام های مستقلی در استقبال از گردشگران خارجی پس از همه گیری کرونا برداشته اند.

یونان روز دوشنبه از لغو محدودیت‌های قرنطینه ای برای مسافران از آمریکا، کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بریتانیا، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ، صربستان، سوئیس، امارات و اسرائیل خبر داد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه نیز پیشنهاد صدور مجوز ویژه برای از سرگیری گردشگری به مسافران آمریکایی سخن گفته است.

از همین رو سخنگوی کمیسیون اروپا تصریح کرد که به نظر نهاد اجرایی اتحادیه اروپا، کشورهای اروپایی باید با پرهیز از اتخاذ رویكردهای یك جانبه، به یک رویکرد هماهنگ در سطح اروپا برسند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چه افرادی در تابستان امسال می‌توانند به کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنند؟

پیشنهاد کمیسیون اروپا: مرزها به روی مسافران از مبدأ کشورهای کم‌خطر باز شود

شادمانی در فرودگاه در روزهای کرونایی؛ وقتی اولین پرواز به زمین می‌نشیند