Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دختر دوترته محبوب‌ترین در نظرسنجی اما تمایلی به رئیس جمهور شدن ندارد

سارا دوترته شهردار شهر داوائو در کنار پدرش رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین
سارا دوترته شهردار شهر داوائو در کنار پدرش رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین Copyright  ای پی
Copyright  ای پی
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سارا دوترته می‌گوید با وجود حضور در صدر نظرسنجی‌ها علاقه‌ای به نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری فیلیپین ندارد.

آگهی

دختر رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین که در آخرین نظرسنجی‌های نامزدهای انتخابات در صدر قرار دارد می‌گوید علاقه‌ای به حضور در انتخابات ندارد.

در نظرسنجی که توسط یک موسسه معتبر نظرسنجی انجام شده، ۲۷ درصد از میان ۲ هزار و ۴۰۰ پاسخ‌دهنده گفته‌اند که سارا دوترته شهردار شهر داوائو را به ۱۲ نامزد احتمالی دیگر در انتخابات ریاست جمهوری فیلیپین ترجیح می‌دهند.

این نظرسنجی از تاریخ ۲۲ فوریه تا ۳ مارس انجام شده است و دومین بار پیاپی است که خانم دوترته ۴۲ ساله در صدر پژوهش موسسه Pulse Asia قرار می‌گیرد.

این در حالیست که سارا دوترته اخیرا به خبرگزاری رویترز گفته است که وارد انتخابات ریاست جمهوری سال آینده نخواهد شد. پدرش هم پیشتر و به صورت علنی اعلام کرده که سارا نباید وارد رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری شود. با این حال گروه‌هایی از مردم فیلیپین فعالیت‌های تبلیغاتی برای خانم دوترته در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخته و خواهان کاندیداتوری او در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده شده‌اند.

آقای دوترته، رئيس جمهوری کنونی فیلیپین سال آینده به پایان دوره خود می‌رسد و دیگر نمی‌تواند برای این صندلی نامزد انتخابات شود.

در این نظرسنجی فردیناند بونگ-بونگ مارکوس جونیور، پسر و همنام دیکتاتور فقید فیلیپین با ۱۳ درصد آرا در جایگاه دوم قرار گرفته است.

سناتور گریس پو که در انتخابات سال ۲۰۱۶ مقابل رودریگو دوترته شکست خورد هم ۱۲ درصد در جای سوم قرار دارد. این در حالیست که لنی روبردو، وکیل پیشین و فعال حقوق بشر که جبهه مخالفان دوترته را رهبری می‌کند با کسب تنها ۷ درصد از مقبولیت چندانی نزد مردم فیلیپین برخوردار نیست.

حاشیه خطای این نظرسنجی مثبت، منفی ۲ درصد اعلام شده است. هیچ یک از ۱۳ فردی که در این نظرسنجی مورد پرسش قرار گرفته‌اند به صورت رسمی از علاقه خود برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سخن نگفته‌اند.

بیش از یک سال به انتخابات ریاست جمهوری فیلیپین زمان باقی مانده و تحلیلگران سیاسی می‌گویند ممکن است با توجه به تحولات سیاسی، نتایج نظرسنجی‌ها هم به مرور زمان تغییر کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دوترته به اپوزیسیون فیلیپین: انتقاد کنید راهی زندان می شوید

تهدید دوترته به «اعلام جنگ» به کانادا بر سر زباله

حزب کارگر با وعده ایجاد تغییرات عمده در بریتانیا روی کار آمد؛ استارمر در نطق پیروزی چه گفت؟