افت ارزش بیت کوین به زیر ۵۰ هزار دلار؛ رمز ارزها با برنامه مالیاتی بایدن سقوط می‌کنند

بیت کوین
بیت کوین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیت کوین و سایر رمز ارزها روز جمعه به دلیل نگرانی از افزایش مالیات بر سود سرمایه توسط دولت جو بایدن، ضررهای شدیدی را متحمل شدند.

آگهی

بیت کوین و سایر رمز ارزها روز جمعه به دلیل نگرانی از افزایش مالیات بر سود سرمایه توسط دولت جو بایدن، ضررهای شدیدی را متحمل شدند.

برخی تحلیل گران اقتصادی نگرانی از ممانعت برای سرمایه گذاری در دارایی‌های دیجیتالی توسط رئیس جمهوری آمریکا را دلیل افت ارزش بیت کوین اعلام کرده‌اند.

دولت بایدن در حال برنامه‌ریزی برای انجام تغییرات در قانون مالیات آمریکا است. از جمله تغییرات پیشنهادی دولت بایدن، افزایش دو برابری مالیات بر سود سرمایه به ۳۹.۶ درصد برای افرادی است که بیش از ۱ میلیون دلار درآمد دارند.

اینک ارزش بیت کوین بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین رمز ارز، به ۴۷ هزار و ۵۵۵ دلار سقوط کرد. این اولین بار از اوایل ماه مارس است که قیمت آن به زیر ۵۰ هزار دلار می‌رسد.

ارزش رقبای کوچک‌تر بیت‌کوین مانند «اتر» و «اکس.آر.پی» نیز به ترتیب ۳.۵ و ۶.۷ درصد سقوط کردند. ارزش «داج کوین» که برای یک شوخی ایجاد شده بود و امسال حدود ۸ هزار درصد رشد داشت، بر اساس اطلاعات سایت CoinGecko با ۲۰ درصد کاهش به ۰.۲۱ دلار رسید.

برنامه‌های مالیاتی جدید که سرمایه گذاران را وادار به ثبت سود سهام و سایر دارایی‌های ریسک پذیر می‌کند، بازارها را متزلزل کرده است.

نیک اسپانوس، بنیانگذار مرکز بیت کوین NYC گفت: «با نرخ رشد بالا در قیمت بیت کوین، دارندگان رمز ارزهایی که سود کسب کرده‌اند، مشمول این افزایش مالیات می‌شوند.» او پیش بینی کرد که ارزش بیت کوین در روزهای آینده بیشتر افت کند.

بیت کوین در حال از دست دادن ۱۱.۳ درصد از ارزش خود در طول هفته است که بدترین عملکرد هفتگی از اواخر ماه فوریه است. با این حال نسبت به قیمت نخستین روز سال جدید هنوز ۷۲ درصد بالاتر است.

با این حال برخی معامله کنندگان و تحلیل گران معتقدند که کاهش ها موقتی خواهد بود.

رود فلتکمپ، مدیر عامل شرکت تجارت خودکار Cryptohopper با بیان اینکه برنامه‌های مالیاتی بایدن تأثیر زیادی در بیت کوین ندارد، گفت: «بیت کوین فقط برای مدت طولانی درحال رشد بوده است، طبیعی است که شاهد یک اصلاح باشیم. معامله کنندگان صرفا در حال نقد کردن سودهای کسب شده هستند.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

آن‌هایی که منتظر صعود بیت کوین هستند، معتقدند که برای افزایش دوباره قیمت ها به زمان نیاز است.

دون گوو، مدیر ارشد اجرایی گروه Broctagon Fintech گفت: «سرمایه گذاران کاهش قیمت در بازار رمز ارز را فرصتی برای خرید آلت کوین‌های جدید (رمز ارزهای جایگزین بیت کوین) می‌دانند.» او همچنین گفت که سرمایه گذاران از فرصت افت قیمت استفاده کرده و بیت کوین را در قیمت‌های پایین خریداری می‌کنند.

با این حال سهام معاملات بورس رمز ارز Coinbase در اوایل بعد ازظهر در آمریکا با ۰.۵ درصد افزایش به ۲۹۴.۸۶ دلار رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در پی هشدار چین ارزش بیت‌کوین به زیر ۴۰ هزار دلار کاهش یافت

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید

کاکائو گرانتر از مس شد؛ علت رکوردشکنی قیمت‌ها و تاثیر آن بر بازار شکلات چیست؟