Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شین بت و موساد: ایران با پروفایل‌های جعلی زنان در اینستاگرام تلاش می‌کند شهروندان اسرائیلی را برباید

اینستاگرام
اینستاگرام Copyright Jenny Kane/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Jenny Kane/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز با استفاده از  AFP
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«پروفایل‌ها با برقراری تماس با شهروندان اسرائیلی، با طعمهها در ترکیه، اروپا، کشورهای آفریقایی و یا عرب قرار ملاقات عاشقانه یا کاری می‌گذارند تا به این ترتیب به قربانیان صدمه بزنند یا آن‌ها را بربایند.»

آگهی

دو سازمان اطلاعاتی-امنیتی عمده اسرائیل، شین بت و موساد روز دوشنبه ۱۲ آوریل ایران را به تلاش برای ربودن شهروندان اسرئیلی با استفاده از پروفایل‌های جعلی زنان در اینستاگرام متهم کردند.

این اتهام در حالی مطرح می‌شود که مقام‌های ایران یک روز پس از «بروز حادثه» در تاسیسات اتمی نطنز، اسرائیل را مسئول این حادثه معرفی کرده و وعده انتقام دادند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شین بت (شاباک) سازمان امنیت داخلی اسرائیل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «بر اساس نتایج یک تحقیق مشترک با موساد (سازمان امنیت خارجی اسرائیل) مسئولان امنیتی ایران در شبکه اینستاگرام پروفایل‌های جعلی زنانی را درست کرده‌اند که ادعا می‌کنند در تجارت بین‌المللی یا گردشگری فعال هستند. این پروفایل‌ها با برقراری تماس با شهروندان اسرائیلی، با طعمه‌ها در ترکیه، اروپا، کشورهای آفریقایی و یا عرب قرار ملاقات عاشقانه یا کاری می‌گذارند تا به این ترتیب به قربانیان صدمه بزنند یا آن‌ها را بربایند.» بیانیه شین بت می‌گوید: «به نظر می‌رسد این شیوه مشابه روشی است که پیشتر از سوی ایران برای به دام انداختن شماری از مخالفان در اروپا به کار گرفته شده است.»

یک مقام عالی‌رتبه اسرائیلی که نخواست نامش فاش شود گفت: «امکان انتشار جزئیات اطلاعاتی که منجر به ایراد این اتهام علیه ایران شده است را نداریم.». با این حال وی تاکید کرد: «دست‌کم یک شهروند اسرائیلی برای یک ملاقات به خارج رفت اما به این فرد هشدار داده شد و او به کشور بازگشت.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از زمان افشای ابعاد اعلام نشده برنامه هسته‌ای ایران در سال ۲۰۰۴، حملات متعددی علیه کارشناسان، نرم‌افزارها و تاسیسات هسته‌ای ایران انجام شده است. اسرائیل در برابر اتهام‌های ایران و گزارش‌های رسانه‌ای درباره نقش این کشور در این حملات، سکوت می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شرکت متا حساب‌های خامنه‌ای در اینستاگرام و فیسبوک را مسدود کرد

اسرائیل: پروژه جاسوسی ایران با کشف یک جعبه دستمال کاغذی لو رفت

سرنوشت نوار غزه پس از جنگ؛ نتانیاهو ساز خود را می‌زند،‌ وزیر دفاع مخالف می‌کند