Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اجازه کار در فرانسه؛ صدور مجوز برای خارجی‌ها آنلاین شد

فرانسه
فرانسه Copyright Emrah Gurel/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Emrah Gurel/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دانشجویان بین‌المللی که در فرانسه مشغول به تحصیل هستند، می‌توانند با بارگذاری نسخه‌های دیجیتالی مدارک خود به صورت آنلاین درخواست تمدید ویزا کنند.

آگهی

دولت فرانسه از راه‌اندازی سرویس صدور برخط (آنلاین) مجوزهای کار به منظور تسهیل روند بررسی درخواست‌های اتباع غیر اتحادیه اروپا خبر داد.

بر اساس مقررات فرانسه، کارفرمایانی که مایل به استخدام یک تبعه غیر اتحادیه اروپا هستند که اکنون شامل بریتانیایی‌ها نیز می‌شود باید مجوز کار(Autorisation de travail) دریافت کنند. البته شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا یا منطقه شنگن برای جستجوی کار در فرانسه نیازی به دریافت اجازه کار ندارند.

وزارت کشور فرانسه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که دریافت مجوز کار برای قراردادهای کاری موقت و دائمی برای همه افرادی که گذرنامه کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا منطقه شنگن را ندارند، الزامی است. افزون بر این، برای مبادرت به کار فصلی و همچنین برای دانشجویانی که می‌خواهند در طول تحصیل خود در فرانسه کار کنند، دریافت مجوز لازم است.

اما همکاری در برگزاری رویدادهای فرهنگی-هنری، علمی و ورزشی، خلق آثار صمعی و بصری، مدلینگ، کار به عنوان خدمه خانگی کارفرمایان بخش خصوصی، تدریس و ارائه خدمات تخصصی به بخش‌های تخصصی همچون فناوری اطلاعات، امور مالی و مهندسی بر اساس توافق‌نامه منعقد شده، از دریافت مجوز کار معاف هستند.

بر پایه این اطلاعیه اگر فردی بیش از یک کارفرما داشته باشد، هر کارفرما ملزم به ارائه درخواست مجوز کار جداگانه است.

همچنین، از ۷ آوریل، دانشجویان بین‌المللی که در فرانسه مشغول به تحصیل هستند، می‌توانند با بارگذاری نسخه‌های دیجیتالی مدارک خود به صورت آنلاین درخواست تمدید ویزا کنند و از مراجعه حضوری به استانداری‌ها اجتناب کنند. البته این امکان تنها برای متقاضیان ویزای بلندمدت تحصیلی فراهم شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کارمند وزارت خارجه سوئد به مشارکت در صدور ویزای غیرقانونی به افغان‌ها محکوم شد

کارفرمای سوئیسی موظف به پرداخت بخشی از اجاره خانه کارمند دورکار شد

سوءاستفاده حرفه‌‌‌ای کارفرما؛ کارمند فرانسوی غرامت ۶۰ هزار یورویی دریافت کرد