اجازه کار در فرانسه؛ صدور مجوز برای خارجی‌ها آنلاین شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
فرانسه
فرانسه   -   کپی رایت  Emrah Gurel/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved

دولت فرانسه از راه‌اندازی سرویس صدور برخط (آنلاین) مجوزهای کار به منظور تسهیل روند بررسی درخواست‌های اتباع غیر اتحادیه اروپا خبر داد.

بر اساس مقررات فرانسه، کارفرمایانی که مایل به استخدام یک تبعه غیر اتحادیه اروپا هستند که اکنون شامل بریتانیایی‌ها نیز می‌شود باید مجوز کار(Autorisation de travail) دریافت کنند. البته شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا یا منطقه شنگن برای جستجوی کار در فرانسه نیازی به دریافت اجازه کار ندارند.

وزارت کشور فرانسه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که دریافت مجوز کار برای قراردادهای کاری موقت و دائمی برای همه افرادی که گذرنامه کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا منطقه شنگن را ندارند، الزامی است. افزون بر این، برای مبادرت به کار فصلی و همچنین برای دانشجویانی که می‌خواهند در طول تحصیل خود در فرانسه کار کنند، دریافت مجوز لازم است.

اما همکاری در برگزاری رویدادهای فرهنگی-هنری، علمی و ورزشی، خلق آثار صمعی و بصری، مدلینگ، کار به عنوان خدمه خانگی کارفرمایان بخش خصوصی، تدریس و ارائه خدمات تخصصی به بخش‌های تخصصی همچون فناوری اطلاعات، امور مالی و مهندسی بر اساس توافق‌نامه منعقد شده، از دریافت مجوز کار معاف هستند.

بر پایه این اطلاعیه اگر فردی بیش از یک کارفرما داشته باشد، هر کارفرما ملزم به ارائه درخواست مجوز کار جداگانه است.

همچنین، از ۷ آوریل، دانشجویان بین‌المللی که در فرانسه مشغول به تحصیل هستند، می‌توانند با بارگذاری نسخه‌های دیجیتالی مدارک خود به صورت آنلاین درخواست تمدید ویزا کنند و از مراجعه حضوری به استانداری‌ها اجتناب کنند. البته این امکان تنها برای متقاضیان ویزای بلندمدت تحصیلی فراهم شده است.