کارفرمای سوئیسی موظف به پرداخت بخشی از اجاره خانه کارمند دورکار شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
کار از خانه
کار از خانه   -  Copyright  Cleared

دادگاه فدرال سوئیس به کارفرمای مردی که درخواست دریافت خسارت به دلیل دورکاری کرده بود دستور داد که بخشی از اجاره خانه او را بپردازد.

کارفرماها در بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله سوئیس از اواسط ماه مارس (اواخر اسفند) برای جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا و رعایت محدودیت های اعمال شده از کارمندان خود خواسته اند که از خانه کار کنند.

به گزارش رسانه های سوئیس کارمند یک شرکت حسابرسی در زوریخ پس از آنکه با کارفرمای خود بر سر شرایط دورکاری به توافق نرسید به دادگاه فدرال این کشور شکایت کرده بود. قضات دادگاه فدرال سوئیس اکنون با بررسی این پرونده به کارفرمای این مرد دستور داده اند که بخشی از اجاره خانه او را در دوره دورکاری بپردازد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

Cleared
کار از خانهCleared

تصمیم دادگاه فدرال سوئیس شامل دوره پیش از صدور حکم هم می شود و به این ترتیب شرکتی که شاکی پرونده برای آن دورکاری انجام داده موظف است بخشی از اجاره خانه او در ماه های گذشته را نیز بپردازد.

حکم دادگاه فدرال سوئیس ممکن است شامل همه شرکت هایی که در این کشور از کارمندان خود درخواست دورکاری کرده اند بشود. این تصمیم برای کارشناسان حقوق کار در سوئیس چندان شگفت آور نیست زیرا بنا به قانون کار این کشور کارفرما موظف به پرداخت هرگونه هزینه ای است که کارمند یا کارگر برای فعالیت حرفه ای خود متقبل می شود.

نتیجه یک نظرسنجی در سوئیس نشان می دهد که ۸۰ درصد کارمندانی که طی ماه های گذشته مجبور به کار از خانه شده اند از این وضعیت راضی هستند. بسیاری از آنها دیگر مایل با گذراندن کل ساعات کاری خود در محل کار نیستند و خواستار برقراری توازنی بین کار از خانه و حضور در محل کار هستند.