گوگل و فیسبوک به کارمندانشان اجازه دادند تا آخر سال دورکاری کنند

گوگل و فیسبوک به کارمندانشان اجازه دادند تا آخر سال دورکاری کنند
Copyright  AP
نگارش از یورونیوز فارسی

مسئولان این شرکت همچنین برای «کار از خانه» و نیز هزینهٔ فرزندان، در این دوران ۱۰۰۰ دلار به هر یک از کارکنان پاداش داده‌اند.

مسئولان گوگل و فیسبوک، غول‌های اینترنت که پیش‌تر گفته بودند می‌خواهند به‌زودی دفاتر کاری‌شان را بازگشایی کنند، اعلام کردند به کارکنان خود اجازهٔ دورکاری بیشتر می‌دهند.

شرکت گوگل که اعلام کرده بود امکان دورکاری را تا روز اول ژوئن حفظ خواهد کرد، این امکان را برای کارکنانش تا آخر سال جاری میلادی یعنی ۷ ماه دیگر تمدید کرد.

سوندار پیشای، مدیر اجرایی گوگل اعلام کرد کارکنانی که نیاز دارند به دفترهای کاری بازگردند، می‌‌توانند از ماه ژوئیه با رعایت موازین بهداشتی بازگردند. وی افزود: «از آنجا که اکثریت کارکنان ما امکان دورکاری را دارند، می‌توانند تا آخر سال جاری از خانه کار کنند.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شرکت فیسبوک نیز اعلام کرد از ۶ ژوئیه دفترهای کاری‌اش بازگشایی می‌شود. یکی از سخنگویان این شرکت گفت:‌ «فیسبوک گام بعدی را در زمینهٔ بازگشت به کار برداشته است. هرکس قادر است از دور کار کند، می‌تواند تا آخر سال همین کار را انجام دهد.»

فیسبوک یکی از نخستین شبکه‌های اجتماعی بود که همزمان با شیوع ویروس کرونا از کارکنانش خواست دورکاری کنند. مسئولان این شرکت همچنین برای «کار از خانه» و نیز هزینهٔ فرزندان، در این دوران ۱۰۰۰ دلار به هر یک از کارکنان پاداش داده‌اند.

برخی شرکت‌ها از فرصت دوکاری استفاده کرده و فضای کاری خود را به شکلی آرایش و ترتیب می‌دهند که با اصول فاصلهٔ اجتماعی و موازین بهداشتی تطابق داشته باشد.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا