Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پلیس هند دو نفر را به اتهام دزدی با همدستی میمون‌ها بازداشت کرد

میمون‌ها در هند
میمون‌ها در هند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

میمون‌ها هوای خوراکی وارد خانه‌ها و خودروها می‌شوند، اما طبق قانونی که در سال ۱۹۷۲ تصویب شده، گرفتن این حیوانات ممنوع است.

آگهی

پلیس هند روز شنبه ۱۰ آوریل (۱۹ فروردین) دو مرد را که به کمک میمون‌ها در خیابان‌های پایتخت، دهلی نو دزدی کرده بودند، بازداشت کردند.

یک مقام پلیس به خبرگزاری فرانسه گفت یک شهروند که وکیل است به مأموران گفته بود سه مرد به همراه چند میمون او را محاصره کرده و ۶ هزار روپیه (حدود ۷۰ یورو) پول او را دزدیده‌اند.

مقامات هند اکنون در سراسر کشور و به ویژه در شهرهای بزرگ با معضل میمون‌هایی روبرو هستند که به هوای خوراکی وارد خانه‌ها و خودروها می‌شوند، اما طبق قانونی که در سال ۱۹۷۲ تصویب شده، گرفتن این میمون‌ها ممنوع است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

مسئول پلیس دهلی نو در شرح ماجرای دزدی از این وکیل گفت: «شاکی سوار یک ریکشا (سه چرخه) بود که دزدان سوار شدند. آنها میمونی را روی صندلی جلو و میمون دیگری را روی صندلی عقب نشاندند. میمون‌ها پول وکیل را از درون کیفش دزدیده و سپس آنها با هم فرار کردند.»

پلیس که از پیش، گزارش مشابهی را دریافت کرده بود، به وجود یک باند سرقت در پشت این سرقت‌ها پی برد. تیم ویژه‌ای برای جستجوی اعضای این باند تشکیل شد و سرانجام روز پنجشنبه دو سارق را به همراه همدستان پشمالوشان در یک ایستگاه اتوبوس به دام انداختند.»

مظنون سوم توانست بگریزد و میمون‌ها به مرکز نجات حیوانات تحویل داده شدند.

بعضی در هند میمون‌ها را تربیت می‌کنند تا در خیابان برای مردم نمایش بدهند. گاهی نیز پیش می‌آید که میمون‌ها دسته‌جمعی به مردم حمله می‌کنند. در سال ۲۰۲۰ در شهر میروت واقع در شمال هند، گروهی از میمون‌ها پس از حمله به یک مأمور بهداشت، تعدادی از نمونه‌های خون متعلق به بیمارانی را که آزمایش کووید آنها مثبت بود، دزدیده و با خود بردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجارت میمون: سری‌لانکا ۱۰۰ هزار ماکاک به چین صادر می‌کند

تعقیب و گریز پلیس استرالیا و سارقی که با لودر دو موتورسیکلت را از درون مغازه دزدیده بود

ویدئویی از نخستین لحظات زندگی میمونی از گونه‌ در معرض خطر