Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ویدئویی از نخستین لحظات زندگی میمونی از گونه‌ در معرض خطر

«کویی بائو» میمونی که در باغ وحش فیلادلفیا به دنیا آمد
«کویی بائو» میمونی که در باغ وحش فیلادلفیا به دنیا آمد Copyright  Philadelphia Zoo via Storyful
Copyright  Philadelphia Zoo via Storyful
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

باغ وحش فیلادلفیا در تاریخ ۱۵ ژانویه نخستین لحظات پس از به دنیا آمدن یک میمون از گونه «دم بلند فرانسوا» را به تصویر کشید.

آگهی

باغ وحش فیلادلفیا در تاریخ ۱۵ ژانویه نخستین لحظات پس از به دنیا آمدن یک میمون از گونه «دم بلند فرانسوا» و سرده سیاه‌میمون‌ها را به تصویر کشید.

باغ وحش اعلام کرد که این میمون ماده است و نام او را «کویی بائو» که در ویتنامی به معنای «گرانبها» است، گذاشته‌اند. این میمون در تاریخ ۱۳ دسامبر به دنیا آمده است.

این باغ وحش در حساب کاربری خود در فیس بوک اضافه کرد: «هنگامیکه کویی بائو به دنیا آمد، اعضای باغ وحش متوجه شدند که «می‌می»، مادر این میمون به او توجه نمی‌کند که برای تازه مادران غیر عادی نیست. بنابراین دامپزشکان ما، حیوان را برای حمام گرم و تغذیه به بیمارستان حیوانات بردند. پس آن زمان، او و مادرش با هم رابطه برقرار کرده‌اند و همه اعضای این خانواده در وضعیت خوبی هستند.»

گونه «دم بلند فرانسوا» در چین و ویتنام پراکنده هستند و از سوی اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت به‌عنوان گونه‌ای در معرض خطر طبقه‌بندی می‌شود.

طبق اطلاعات موجود در وبسایت باغ وحش، این حیوان ابتدا با رنگ نارنجی متولد می‌شود و با افزایش سن به تدریج رنگش به تیرگی می‌گراید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس هند دو نفر را به اتهام دزدی با همدستی میمون‌ها بازداشت کرد

میمون‌های ژاپنی تنی به آب گرم می‌زنند

گونه‌ای میمون نادر در باغ وحش استرالیا متولد شد