Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نُه مقام دولتی مقدونیه شمالی به ظن صدور غیرقانونی گذرنامه برای مجرمان بازداشت شدند

اولیور اسپاسوفسکی، وزیر کشور مقدونیه شمالی
اولیور اسپاسوفسکی، وزیر کشور مقدونیه شمالی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ه گفته اسپاسوفسکی، ۲۱۴ نفر از نام‌های موجود در این سیاهه، اتباع خارجی و تنها یک نفرشان شهروند مقدونیه شمالی است.

آگهی

یک شبکه خلافکار شامل نُه مقام رسمی شاغل در وزارت کشور مقدونیه شمالی به ظن دست داشتن در صدور غیرقانونی گذرنامه برای مجرمان در خارج از کشور بازداشت شدند.

اولیور اسپاسوفسکی، وزیر کشور مقدونیه شمالی با اعلام این خبر گفت که مظنونان پس از یک عملیات پایش دو ساله، روز سه شنبه ۶ آوریل (۱۷ فروردین) بازداشت شدند.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

اسپاسوفسکی با اعلام این که افراد دستگیر شده از موقعیت خود در بخش گذرنامه وزارتخانه «سوء استفاده» کرده‌اند، به خبرنگاران گفت: «اعضا این شبکه خلافکاری به روشی خارج از رویه و مقررات قانونی برای صدور و ثبت اسناد سفر و روادید اقدام کرده‌اند.»

وی افزود: «این شبکه جنایی همچنین توسط شخصی پشتیبانی می‌شود که اختیارات رسمی ندارد اما واسطه‌ای است بین مقامات و متقاضیان گذرنامه با هویت کاذب.»

وزارت کشور مقدونیه شمالی چنین تخمین می‌زند که اعضای این باند تبهکار تاکنون برای ۲۱۵ نفر؛ شامل قاچاقچیان مواد مخدر و دیگر مجرمان «پرخطر» تحت تعقیب بین‌المللی به طور غیرقانونی گذرنامه صادر کرده‌اند. به گفته اسپاسوفسکی، ۲۱۴ نفر از نام‌های موجود در این سیاهه، اتباع خارجی و تنها یک نفرشان شهروند مقدونیه شمالی است.

مسئولان دولتی بازداشت شده قرار است روز چهارشنبه در برابر دادستان عمومی حاضر شوند. در این پرونده فرد دهمی نیز وجود دارد که تحت پیگرد بوده و هنوز بازداشت نشده است.

مسئولان دولت اسکوپیه می‌گویند در جریان تجسس و تحقیقات این پرونده، از سفارت آمريكا و اينترپل نیز کمک گرفته‌اند.

وزیر کشور مقدونیه شمالی گفت: «می‌خواهم به همه کسانی که فکر می‌کنند با مانع‌تراشی و خرابکاری می‌توانند جلو مبارزه ما با مجرمان را بگیرند، پیام بدهم و به آنها بگویم که تلاش‌شان نافرجام خواهد بود.»

اسپاسوفسکی همچنین حزب مخالف مقدونیه شمالی از جناح محافظه‌کار را به تلاش برای خرابکاری در عملیات پلیس که منجر به دستگیری مقامات فاسد شد، متهم کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تبهکاران بلغارستان به نام سیلوستر استالونه گذرنامه جعل کردند

اتحادیه اروپا مذاکرات برای عضویت آلبانی و مقدونیه شمالی را آغاز می‌کند

پرداخت رشوه برای حذف «اعلامیه‌های قرمز» اینترپل؛ پلیس مولداوی با کمک اف‌بی‌آی به ده‌ها مکان یورش برد