Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

امیلی کونیگ؛ همسر جنگجوی کشته‌شده داعش سودای بازگشت به فرانسه دارد

امیلی کونیگ
امیلی کونیگ Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

امیلی کونیگ می‌گوید قصد دارد به فرانسه بازگردد تا با «تصحیح» اشتباهاتش زندگی جدیدی را آغاز کند. این در حالی است که دولت فرانسه اغلب از پذیرش آن دسته از اتباع خود که به داعش پیوسته بودند خودداری می‌کند.

آگهی

امیلی کونیگ، زن ۳۶ ساله در سال ۲۰۱۲ میلادی یکی از اولین اتباع فرانسوی بود که برای شرکت در جنگ سوریه به گروه داعش پیوست.

او اکنون در یک اردوگاه نگهداری از افراد مرتبط با گروه داعش در سوریه زندگی می کند. این زن فرانسوی زمانی در ویدئوهای تبلیغاتی گروه داعش با حجاب و در حال تمرین نظامی دیده می شد اما حالا کشف حجاب کرده است و از آرزوی بازگشت به فرانسه سخن می گوید.

شوهر امیلی کونیگ یکی از جنگجویان داعش بود که در جریان جنگ سوریه کشته شد. او از طریق ارتباط اینترنتی با همسرش آشنا شد و سپس به سوریه رفت. امیلی کونیگ که پنج فرزند دارد ماه ژانویه سه فرزندش را از اردوگاه نگهداری از افراد مرتبط با داعش در شمال شرق سوریه به فرانسه فرستاد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نام امیلی کونیگ همچنان در فهرست سیاه سازمان ملل متحد و ایالات متحد آمریکا به دلیل گرایش به افراط گرایی اسلامی به چشم می خورد. نیروهای کرد سوریه او را اواخر سال ۲۰۱۷ در استان حسکه بازداشت کردند.

امیلی کونیگ می گوید قصد دارد به فرانسه بازگردد تا با «تصحیح» اشتباهاتش زندگی جدیدی را آغاز کند. این در حالی است که دولت فرانسه اغلب از پذیرش آن دسته از اتباع خود که به داعش پیوسته بودند خودداری می کند. امیلی کونیگ حتی در صورت موافقت دولت فرانسه با بازگشتش احتمالا تحت پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت.

تخمین زده می شود که هزاران اتباع خارجی در بازداشت نیروهای کرد سوریه قرار دارند. یکی از مسئولان اردوگاهی که امیلی کونیگ اکنون در آن زندگی می کند بر این باور است که شماری از زنان در این اردوگاه برای مجاب کردن دولت های کشورشان به پذیرش آنها دست به کشف حجاب زده اند.

این مسئول اردوگاه معتقد است که تعداد معدودی از این زنان واقعا از گذشته خود «نادم» هستند. با این حال امیلی کونیگ می گوید آرزویش دیدار دوباره فرزندانش و نشستن پشت یک میز با هر پنج فرزندش است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وکیل دختر داعشی سلب تابعیت شده سیستم قضایی بریتانیا را به نژادپرستی متهم کرد

رد درخواست دختر بریتانیایی پیوسته به داعش برای بازگشت به بریتانیا

زنان داعشی: کرونا سرباز فرستاده شده از سوی خداوند است