Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

در ایتالیا یک سوم دانش‌آموزان به دروس آنلاین دسترسی ندارند

وضعیت آموزش آنلاین در ایتالیا همزمان با همه‌گیری
وضعیت آموزش آنلاین در ایتالیا همزمان با همه‌گیری Copyright  Copyright Euronews/Giorgia Orlandi
Copyright  Copyright Euronews/Giorgia Orlandi
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی ادامه شیوع همه‌گیری کرونا در ایتالیا، دولت این کشور با تصویب قوانینی مدارس مناطق پرخطر را ملزم به تشکیل کلاس‌های آنلاین و آموزش از راه دور کرده است. امری که شماری از دانش‌آموزان را دچار مشکل کرده است.

آگهی

در پی ادامه شیوع همه‌گیری کرونا در ایتالیا، دولت این کشور با تصویب قوانینی مدارس مناطق پرخطر را ملزم به تشکیل کلاس‌های آنلاین و آموزش از راه دور کرده است.

این اقدام هرچند در اروپا غیرمعمول نیست، با این حال در کشورهایی که به لحاظ امکانات دیجیتال رشد کافی نکرده‌اند تبدیل به مانع شده است.

مطابق آمارها در سال ۲۰۱۹، یک سوم از خانوارهای ایتالیایی از رایانه برخوردار نیستند. امری که در میانه‌ همه‌گیری وضعیت تبادل اطلاعات و آموزش را با دشواری مواجه کرده است. 

در واقع این واقعیت که ایتالیا در نتیجه شیوع بیماری کووید-۱۹ مدارس را به نسبت بیشتری، در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، تعطیل نگه داشته است به این معنی است که بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان راهی جز تحصیل از خانه ندارند.

علاوه بر این، در بسیاری از خانواده‌ها تنها یک رایانه موجود است که معمولا توسط والدین استفاده می‌شود و در نتیجه دانش‌آموزان نمی‌توانند در مواقع نیاز از آن استفاده کنند.

در حالی که بودجه عمومی به تنهایی نمی‌تواند از پس مخارج تامین کامپیوتر برای اقشار ضعیف بربیاید، اکنون یک کارزار جمع‌آوری کمک مالی تلاش دارد به حل این مشکل کمک کند.

کارزار «دیجیتال و برابر» (Digitali e Uguali)عنوان یک کارزار جدید در ایتالیا است که توسط نهادهای خیریه و شرکت‌های رسانه‌ای آغاز شده تا به مدارس برای خرید رایانه‌های شخصی خانواده‌های کم‌بضاعت یاری برساند.

موریزیو مولیناری، مدیرمسئول روزنامه لاریپوبلیکا، می‌گوید تنها در ده روز با شبکه‌ای از ۱۴۰۰ مدرسه تماس گرفته شده تا ترتیب تهیه رایانه برای محصلان داده شود.

وی گفت: «در کشوری مانند ایتالیا که به شدت تحت تأثیر همه‌گیری قرار گرفته، این واقعیت که مردم ۱۰، ۱۵ یا حتی ۵۰ یورو به کارزار کمک کرده‌اند نشان از تعهد اجتماعی بالا و ریشه‌دار آنان دارد.»

مسئله «شکاف دیجیتال» از مسائل مهم کنونی در اروپا است و اتحادیه اروپا «دیجیتال‌سازی اقتصاد» این قاره را به عنوان یکی از اهداف اصلی خود تعیین کرده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کرونا در فرانسه؛ ۲۲ مدرسه و ۱۰۰ کلاس درس باز نشده تعطیل شد

یک سوم دانش آموزان آمریکا حاضر به شرکت در کلاس‌های درس آنلاین در پاییز آینده نیستند

اروپا کانون جدید شیوع کرونا؛ تمام مدارس و دانشگاه‌های فرانسه تعطیل می‌شود