Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کرونا در فرانسه؛ ۲۲ مدرسه و ۱۰۰ کلاس درس باز نشده تعطیل شد

بسته شدن برخی مدارس در فرانسه به دلیل کرونا
بسته شدن برخی مدارس در فرانسه به دلیل کرونا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا بر دستورالعمل فعلی دولت فرانسه، به محض آن که موارد ابتلا به کووید ۱۹ در یک مرکز آموزشی به بیش از سه نفر رسید، آن مرکز باید تعطیل شود.

آگهی

تنها یک هفته پس از بازگشایی مدارس در فرانسه، وزارت آموزش ملی این کشور اعلام کرد که ۲۲ مدرسه و حدود ۱۰۰ کلاس درس در این کشور به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده‌ است.

به گفته مقامات فرانسه، در نخستین هفته از بازگشایی مدارس از یکم ماه سپتامبر (۱۱ شهریور) تا کنون در مجموع ۷۵۰ مورد مشکوک به کرونا در مقاطع مختلف در سطح کشور مشاهده شده که ۴۳۰ مورد آن مربوط به دانش‌آموزان و ۳۲۰ مورد دیگر مربوط به معلمان و پرسنل بوده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ژان میشل بلانکه، وزیر آموزش ملی روز جمعه با اعلام این مطلب گفت از مدارس تعطیل شده ۱۰ مورد در سرزمین اصلی فرانسه و ۱۲ مورد در جزیره رئونیون، از مستعمرات فرانسه در اقیانوس هند بوده است. به گفته بلانکه، آمار ۱۰۰ کلاس تعطیل شده در این هفته نیز «روز به روز» تغییر خواهد کرد و احتمالا مدارس رئونیون روز دوشنبه آینده بازگشایی خواهند شد.

فرانسه در مجموع ۶۰ هزار مدرسه در مقاطع مختلف دارد.

وزیر آموزش ملی فرانسه گفت مطابق بررسی‌ها، در بیشتر موارد ویروس کرونا به دلیل تماس و ورود افراد متفرقه به مدارس راه یافته است. وی با این حال می‌گوید در هفته نخست بازگشایی مدارس وضعیت در مجموع نگران‌کننده نبوده است.

برخی مقام‌های دولتی از جمله خود وزیر آموزش ملی پیش از این در مورد احتمال افزایش موارد کرونا با بازگشایی مدارس هشدار داده بودند. اما هنوز هیچ کس در این مورد قطعیتی ندارد و مسئولان تصمیم‌گیری در این زمینه را به هفته‌های آتی پس از بررسی آمار آن در مدارس کشور موکول کرده‌اند.

بنا بر دستورالعمل فعلی دولت فرانسه، به محض آن که موارد ابتلا به کووید ۱۹ در یک مرکز آموزشی به بیش از سه نفر رسید، آن مرکز باید تعطیل شود. در این دستورالعمل همچنین تصریح شده که اگر هر یک از دانش‌آموزان یا معلمان علايم کرونا را در بدن خود مشاهده کردند، نباید در مدرسه حضور یابند.

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در فرانسه تا کنون حدود ۳۱۰ هزار تن به این بیماری دچار شده و بیش از ۳۰ هزار نفر نیز جان باخته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در ایتالیا یک سوم دانش‌آموزان به دروس آنلاین دسترسی ندارند

بازگشایی مدارس در اروپا زیر شبح ترسناک کرونا

شیوع گسترده ویروس کرونا در فرانسه؛ احتمال بازگشت قرنطینه وجود دارد