کارشناسان سازمان جهانی بهداشت: واکسن‌های چینی سینوفارم و سینواک ایمن و موثرند

واکسن چینی «سینوفارم»
واکسن چینی «سینوفارم» Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در عین حال تاکید کرده‌اند که به داده‌های بیشتری برای اعلام نظر در مورد میزان کارایی و ایمنی استفاده از واکسن‌های «سینوفارم» و «سینواک» برای افراد سالمند یا مبتلا به بیماری‌های دیگر نیاز دارند.

آگهی

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه اعلام کردند که دو واکسن چینی «سینوفارم» و «سینواک» را برای پیشگیری از ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» ایمن و موثر می دانند اما همچنان به داده های بیشتری برای بررسی آنها نیاز دارند.

به گفته کارشناسان سازمان جهانی بهداشت «کارایی و ایمنی» این دو واکسن چینی در افرادی که پس از واکسیناسیون علائم بالینی ابتلا به «کووید ۱۹» داشتند ثابت شده است. با این حال آنها تاکید کرده‌اند که به داده‌های بیشتری برای اعلام نظر در مورد میزان کارایی و ایمنی استفاده از واکسن‌های «سینوفارم» و «سینواک» برای افراد سالمند یا مبتلا به بیماری‌های دیگر نیاز دارند.

شرکت‌های دارویی ملی چین معروف به «سینوفارم» و «سینوواک بیوتک» از سازمان جهانی بهداشت درخواست کرده‌اند تا واکسن‌های تولیدی آنها برای پیشگیری از ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» را تائید کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تصمیم سازمان جهانی بهداشت در این باره حداقل تا اوایل ماه آوریل (اواسط فروردین) اعلام نخواهد شد.

تائید اضطراری واکسن های کرونا از سوی سازمان جهانی بهداشت به تسریع روند صدور مجوز برای این واکسن ها در کشورهای مختلف و سپس واردات آنها کمک خواهد کرد. علاوه بر این صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) نیز پس از تائید سازمان جهانی بهداشت امکان خرید و توزیع واکسن در میان کشورهای فقیر جهان را خواهد داشت.

سازمان جهانی بهداشت در آخرین روز سال ۲۰۲۰ میلادی استفاده از واکسن «فایزر-بیون تک» را به عنوان اولین واکسن در برابر ویروس کرونا تائید کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اذعان پکن به اثربخشی ضعیف واکسن‌های ساخت چین

سال اژدها، سالی خوش‌یمن در تقویم قمری چینی که خرد و کامیابی می‌آورد

دست‌کم ۱۳ کشته در پی آتش‌سوزی در خوابگاه یک مدرسه ابتدایی در مرکز چین