Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شمار کشته‌شدگان میانمار از ۵۰۰ تن گذشت؛ معترضان باز به خیابان‌ها آمدند

تظاهرکنندگان در میانمار
تظاهرکنندگان در میانمار Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انجمن مددرسانِ حامی زندانیان سیاسی شمار جان‌باختگان را ۵۱۰ تن ذکر کرد و همزمان اعلام کرد که شمار واقعی آنان احتمالا بسیار بیشتر است.

آگهی

در جریان سرکوب گستردهٔ معترضان پس از کودتای نظامی در میانمار تا کنون بیش از ۵۰۰ تن جان باخته‌اند. «انجمن یاریگریِ حامی زندانیان سیاسی» که یک سازمان غیرانتفاعی مستقل است شمار جان‌باختگان را ۵۱۰ تن ذکر کرد و همزمان اعلام کرد که شمار واقعی آنان احتمالا بسیار بیشتر است.

طبق اعلام این سازمان، در بین افراد غیر نظامی کشته شده دانشجویان و نوجوانان نیز دیده می‌شوند. این سازمان تصریح کرد که صدها نفر از افراد دستگیر شده در دو ماه گذشته مفقود شده‌اند.

این آمار در حالی منتشر می‌شود که تنها در روز شنبه گذشته که «روز نیروهای مسلح میانمار» بود، بیش از ۱۱۰ نفر از جمله هفت کودک در تظاهرات اعتراضی کشته شدند. 

تظاهرکنندگان معترض به کودتای نظامی که خواستار آزادی آنگ‌سان سوچی، رهبر «اتحادیهٔ ملی حامی دموکراسی» هستند با وجود سرکوب‌های اخیر همچنان روز دوشنبه راهی خیابان‌ها شدند درحالی‌که سوگواران نیز، در مراسم دفن جانباختگانِ خود، سه‌انگشت میانی را به نشانهٔ اتحاد با این جنبش اعتراضی بالا می‌گرفتند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این درحالی است که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل خواستار صف‌آرایی متحد جهانی علیه نظامیان میانمار شد و همزمان از مقامات این کشور خواست تا جداً عهده‌دار «انتقال دمکراتیک قدرت» شوند. همچنین دولت ایالات متحده نیز در روزهای گذشته یک قرارداد تجاری با میانمار را به حال تعلیق درآورده است.

پاریس خشونت‌های اخیر را «مذبوحانه و مرگبار» خواند و پکن سرانجام خواستار «خویشتن‌داری طرفهای درگیر» شد و مسکو که در حال تحکیم روابط به نظامیان میانمار بود نیز از شمار شهروندان جانباخته و مجروح‌شده در این کشور ابراز «نگرانی عمیق» کرده است.

 چین و هند تاکنون از محکومیت رسمی کودتا در میانمار خودداری کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه واکنش‌ها به سرکوب مرگبار در میانمار؛ بورل: این فاجعه باید متوقف شود

فرمانده حکومت نظامی میانمار در روز ارتش بر «ادامه دموکراسی» تاکید کرد

دولت نظامی میانمار و جلوگیری از حق دسترسی به خدمات پزشکی؛ پسر آنگ سان سوچی از بیماری مادرش خبر داد