Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جودو؛ گرجستان با ۵ مدال گرند اسلم تفلیس را آغاز کرد

  جودو؛ گرجستان با ۵ مدال گرند اسلم تفلیس را آغاز کرد
Copyright Markus Schreiber/Copyright 2016 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten or redistribu
Copyright Markus Schreiber/Copyright 2016 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten or redistribu
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مدال طلای سبک ترین وزن مسابقات را اورانتستسگ مونخبات، جودوکار زن مغولی دریافت کرد که قهرمانی جهان را در کارنامه دارد.

آگهی

مسابقات گرند اسلم جودو در تفلیس، پایتخت و بزرگترین شهر گرجستان از روز جمعه ۲۶ مارس با معرفی قهرمانان اوزان سبک استارت خورد.

بهترین جودوکار مرد

تیمور نوزادزه جودوکار کشور میزبان در رقابت های وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مردان خوش درخشید و عنوان بهترین ورزشکار مرد روز نخست را از آن خود کرد.

جودوکار گرجستانی که در تل آویو از کسب مدال طلا بازمانده بود در فینال این وزن کمران نوریلایف، حریف ازبکی خود را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت و بر سکوی نخست قرار گرفت.

تیمور نوزادزه پس از کسب مدال طلای خود از دستان یکی از مدیران دولتی ارشد کشورش به خبرنگاران گفت: «افتخار بزرگی را اینجا در کشورم گرجستان کسب کردم؛ این مدال انگیزه من را برای کار بیشتر و کسب موفقیت در تورنمنت های بزرگتر جهانی افزایش می دهد.»

بهترین جودوکار زن

عنوان بهترین ورزشکار زن روز نخست مسابقات گرند اسلم تفلیس به اودت جیوفریدا، جودوکاری از کشور ایتالیا تعلق گرفت.

جیوفریدا در فینال وزن منهای ۵۲ کیلوگرم زنان با اجرای زیبای فن «تای اوتوشی» و کسب امتیاز ایپون از سد چلسی جایلز، حریف بریتانیایی خود گذشت و صاحب گردن آویز طلا شد.

جودوکار ایتالیایی پس از دریافت مدال طلا از دستان مدیر آموزش فدراسیون جهانی جودو در باره فنی که در مبارزه فینال اجرا کرد، گفت: «بسیار از کسب این موفقیت خوشحالم. من در لحظه مبارزه می کنم و با توجه به تجربه بیشتری که با مرور زمان کسب کردم برای انتخاب تاکتیک مبارزه دقت بیشتری به خرج می دهم. این بار ذهنم را آزاد کردم و این راه را برای حمله یافتم.»

نخستین مدال طلا برای ازبکستان

سردار نوریلایف، جودوکاری از کشور ازبکستان در مبارزات وزن منهای ۶۶ کیلوگرم با غلبه بر کلیه حریفان به فینال رسید و در مبارزه پایانی نیز وژا مارگولاشویلی از کشور میزبان را با امتیاز ایپون شکست داد.

نوریلایف مدال طلای خود را از دستان رئیس فدراسیون جودوی گرجستان دریافت کرد.

کجاکوای کوزوویی در ۵۷ کیلوگرم طلا گرفت

مدال طلای مبارزات وزن منهای ۵۷ کیلوگرم زنان به نورا کجاکوا از کشور کوزوو تعلق گرفت.

کجاکوا در فینال حریفی از کشور میزبان را شکست داد و مدال طلای خود را از دستان مدیر رویدادهای ورزشی فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد.

مدال طلای سبک ترین وزن مسابقات را به مغولستان رسید

اورانتستسگ مونخبات، جودوکار زن مغولی که قهرمانی جهان را در کارنامه دارد در مبارزات وزن منهای ۴۸ کیلوگرم عملکرد درخشانی داشت و موفق شد در این فینال این وزن فرانچسکا میلانی، حریفی از ایتالیا را از پیش رو بردارد.

مونخبات دومین مدال طلای متوالی خود از مسابقات گرند اسلم را از دستان مدیر ورزشی فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد.

گرنداسلم تفلیس با توجه به قهرمانان متعدد و جوانان علاقمند به این رشته ورزشی در گرجستان همچون همیشه یکی از هیجان انگیزترین مسابقات تور جهانی جودو محسوب می شود.

این مسابقات روز شنبه با رقابت اوزان میانی ادامه خواهد یافت و قهرمانان اوزان سنگین نیز روز یکشنبه در سومین روز این تورنمنت به مصاف هم خواهند رفت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ درخشش نمایندگان ایتالیا، کانادا و ژاپن در نخستین روز گرند اسلم آنتالیا

جودو؛ ژاپن با ۳ طلا گرند اسلم تاشکند را آغاز کرد

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن