Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

جودو؛ درخشش نمایندگان ایتالیا، کانادا و ژاپن در نخستین روز گرند اسلم آنتالیا

 جودو؛ درخشش نمایندگان ایتالیا، کانادا و ژاپن در نخستین روز گرند اسلم آنتالیا
Copyright from Euronews video
Copyright from Euronews video
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فرانچسکا میلانی از ایتالیا برای رسیدن به فینال مبارزات وزن منهای ۴۸ کیلوگرم کلیه رقبا از جمله پائولا پارتوی آرژانتینی، قهرمان المپیک را شکست داد و با پیروزی در مبارزه نهایی مقابل هموطن اش فرانچسکا جیوردا صاحب گردن آویز طلا شد.

آگهی

مسابقات گرند اسلم جودو در آنتالیای ترکیه روز پنجشنبه اول آوریل با معرفی برگزیدگان اوزان سبک استارت خورد.

این تورنمنت پیش از آخرین گرند اسلم در دوره رقابت های انتخابی قبل از مسابقات جهانی و بازی های المپیک برگزار می شود، مسابقاتی که از حیث جمع امتیاز و قرار گرفتن در رتبه بندی جهانی برای قهرمانان از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدال سبک ترین وزن مسابقات بر گردن جودوکار ایتالیایی

فرانچسکا میلانی از ایتالیا چهره شاخص سبک ترین وزن رقابت های بخش زنان بود و در نهایت بر سکوی نخست ایستاد.

این جودوکار ایتالیایی برای رسیدن به فینال مبارزات وزن منهای ۴۸ کیلوگرم کلیه رقبا از جمله پائولا پارتوی آرژانتینی، قهرمان المپیک را شکست داد و با پیروزی در مبارزه نهایی مقابل هموطن اش فرانچسکا جیوردا صاحب گردن آویز طلا شد.

میلانی مدال طلای خود از دستان ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد.

بهترین جودوکار مرد

هیفومی آبه از ژاپن در مبارزات وزن منهای ۶۶ کیلوگرم خوش درخشید و ضمن کسب مدال طلا عنوان بهترین ورزشکار مرد روز نخست تورنمنت را نیز از آن خود کرد.

آبه در مبارزه نهایی این وزن مارتین گایترو از اسپانیا را با امتیاز وازاری شکست داد تا نهمین مدال طلای مسابقات گرند اسلم را برگردن آویزد.

جودوکار ژاپنی پس از دریافت مدال خود از دستان مدیر ورزشی فدراسیون جهانی جودو گفت: «بازگشت به مسابقات بعد از وقفه ای طولانی فوق العاده است. خیلی خوشحالم که بار دیگر به مسابقات باز گشتم.»

بهترین جودوکار زن

کریستا دوگوچی از کشور کانادا در مبارزات وزن منهای ۵۷ کیلوگرم عملکرد درخشانی داشت و عنوان بهترین ورزشکار زن روز نخست را بدست آورد.

دوگوچی که سال گذشته در گرند اسلم پاریس نیز بر سکوی نخست قرار گرفته بود در مبارزه نهایی این وزن هموطن اش جسیکا کلیمکایت را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت و صاحب گردن آویز طلا شد.

جودوکار کانادایی پس از دریافت مدال خود از دستان مدیر آموزش فدراسیون جهانی جودو گفت: «فکر کنم امروز عملکرد خوبی داشتم، صد در صد نبود اما بهترین عملکرد را ارائه کردم و خوشحالم که بار دیگر برای کسب مدال طلا بر سکوی نخست ایستادم.»

بلژیک طلای ۶۰ کیلوگرم را برد

ژوره فِرسترِتِن، از کشور بلژیک در مبارزات وزن منهای ۶۰ کیلوگرم با غلبه بر کلیه رقبا به فینال رسید و در مبارزه نهایی این وزن نیز ولید خیار از فرانسه را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت.

ازبکستان در ۵۲ کیلوگرم صاحب مدال طلا شد

دیورا کلدیورووا از ازبکستان مدال طلای مبارزات وزن منهای ۵۲ کیلوگرم زنان را بر گردن انداخت. جودوکار ازبک در فینال این وزن با فن «سوده تسوریکومی» موفق شد استرلا لوپز از اسپانیا را شکست دهد تا برای نخستین بار بر سکوی نخست مسابقات گرند اسلم بایستد.

تورنمنت آنتالیا که به یکی از مسابقات گرند اسلم تور جهانی جودو تبدیل شده فرصتی مناسب برای قهرمانان ترک است تا توانایی های خود را در میدان های بین المللی به خوبی محک بزنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ گرجستان با ۵ مدال گرند اسلم تفلیس را آغاز کرد

کرملین ادعای حضور بدل پوتین در انظار عمومی را«حقه اطلاعاتی» خواند

جهان ورزش‌های رزمی در قطر؛ اسلام مخاچف: آهن آهن را آبدیده می‌کند