Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تشدید محدودیت‌های کرونایی در اروپا و تقویت دلار؛ قیمت جهانی نفت به نرخ ۴۰ روز پیش برگشت

تشدید محدودیت‌های کرونایی در آلمان
تشدید محدودیت‌های کرونایی در آلمان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تشدید محدودیت‌های کرونایی در آلمان، فرانسه و ایتالیا همزمان با تقویت دلار آمریکا موجب شد تا بهای هر بشکه نفت پایه برنت طی داد و ستدهای روز سه‌شنبه تا ۶۱ دلار و ۸۶ سنت کاهش یابد.

آگهی

قیمت جهانی نفت در جریان معاملات روز سه‌شنبه با ۴.۳ درصد کاهش به پایین‌ترین رقم از ۱۲ فوریه پیش تا کنون یعنی در ۴۰ روز گذشته رسید.

تشدید محدودیت‌های کرونایی در آلمان، فرانسه و ایتالیا همزمان با تقویت دلار آمریکا موجب شد تا بهای هر بشکه نفت پایه برنت طی داد و ستدهای روز سه‌شنبه تا ۶۱ دلار و ۸۶ سنت کاهش یابد. این در شرایطی است که بهای جهانی نفت ۱۲ روز پیش و به دلیل امیدواریهای حاصل از پیشرفت کارزارهای واکسیناسیون عمومی در اروپا و آمریکا تا ۶۹ دلار و ۶۳ سنت صعود کرده و به اوج خود در ۲۲ ماه گذشته رسیده بود.

با این حال، تحلیلگران بازار جهانی نفت معتقدند که آغاز موج سوم همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ در اتحادیه اروپا و سرعت کند واکسیناسیون در ۲۷ کشور عضو نسبت به ایالات متحده و بریتانیا چشم‌انداز کوتاه مدت افزایش تقاضای نفت را تیره کرده است.

همزمان افزایش نرخ برابری دلار آمریکا در مقابل ارزهای عمده جهان به افت بیشتر قیمت نفت دامن زد. هر دلار در خرید و فروش‌های روز سه‌شنبه بازار جهانی ارز ۵۱ صدم درصد در مقابل یورو تقویت شد. این افزایش نرخ در مقابل فرانک سوئیس و کرون سوئد به ترتیب ۱ و ۰.۷ درصد بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

امیدواری‌ها به بهبود شرایط اقتصادی ایالات متحده پس از گذار سریع‌تر از دوره همه‌گیری کرونا موجب شده تا تقاضا برای اوراق قرضه این کشور افزایش یابد و همین امر ضمن بالا بردن نرخ بازده این اوراق، موجب تقویت دلار و افزایش ریسک بازارهای موازی از جمله طلا و نفت شده است؛ چنان که قیمت هر اونس طلا نیز روز سه‌شنبه با بیش از ۱۲ دلار کاهش به هزار و ۷۲۷ دلار کاهش یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کاهش قیمت نفت و طلا در پی تقویت دلار؛ موج تازه گرانی ارز در ایران

گونه جدید کرونا در فرانسه با تشخیص سخت‌تر؛ «تست برخی مبتلایان چهار بار منفی شد»

نیویورک تایمز: دولت بایدن از اروپایی‌ها خواسته بود متن قطعنامه شورای حکام علیه ایران را «تعدیل» کنند